Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Döntsek ez alapján, vagy...

Döntsek ez alapján, vagy hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon hülye a kérdésem(és a magyarázatom hozzá), de már nincs sok időm az egyetemi jelentkezések leadásáig és egyszerűen ez eddig az egyetlen dolog, amit fontolóra vettem.


A fura rész:

Nagyon sokat szoktam 'álmodozni', főleg elalvás előtt és zenehallgatás közben, és ezek az álmodozások mindig arról szólnak, hogy FBI ügynök vagyok. Bár sajnos úgy érzem, hogy az álmodozásaimban főleg az tetszik, hogy felnéznek rám az emberek és tisztelnek, de emiatt elgondolkodtam újra azon, hogy rendőr vagy katona leszek. Természetesen ezek közel sem ugyanolyanok, mint FBI ügynöknek lenni, de innen Magyarországról nincs sok esély bekerülni oda amúgy sem🤷🏻‍♀️


Még néhány éve szintén gondolkodtam az nke-n, de végül lemondtam róla az alkalmassági vizsga és amiatt, hogy a rendőröket itthon nem sokan szeretik(bár ez most már nem nagyon érdekel).


Nem tudom, hogy emellett fontos e, de ha rendőröket vagy katonákat látok akkor valamiért nem tudom megállni, hogy ne bámuljam meg őket és a fegyvereiket és a közúti balesetek is mindig érdekeltek(remélem azért pszichopata nem vagyok).


Szerintetek érdemes lenne ez alapján választani? Sajnos az nke rendészeti és honvédelmi szakjain kívül a más karokon, más egyetemeken lévő szakok(pl jog, pszichológia) nem vonzanak annyira és egyik szakkal sem vagyok úgy, hogy kisgyerek korom óta azt szeretném csinálni, szóval egy kicsit nehéz a helyzet.


Tudom, hogy rohadt szánnivaló a kérdésem, de kérlek csak normálisan válaszoljatok :(


18/l


2020. nov. 23. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg az az álmod, hogy rendőr vagy katona legyél (helyszínelő is lehetsz rendőrként), akkor ne az alkalmassági riasszon el. Kemény erőnlétet igényel, de azért túlestek már rajta páran. Kezdj el edzeni, felkészülni, persze tudom, hogy ez most a karantén alatt nehezebb. De akkor sem vesztesz semmit, ha esetleg csak jövőre kezded el a képzést.
2020. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy álmod, tarts ki mellette!! Még ha bárki hülyének is nézne emiatt,ne tántorítson el senki és semmilyen külsō tényezō! A legtöbb ember még álmodozni se mer, hidd el:) Egy kis önfegyelem meg persze sok-sok munka árán elérhetsz bármit!

U.i. Ha nem az álmaidat éled ezen a Földön, mi értelme leszenvedni több évtizedet,hogy azt csináld amit nem szeretsz?;)

2020. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi szánnivaló a kérdésedben, ha ez az álmod, próbáld meg nyugodtan.
2020. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!