Ideális egyetemi szakot keresek, mit ajánlotok a leírtak alapján?

Figyelt kérdés
Humán osztályra járok Gimiben ezért nagyon elhanyagolják a reál tantárgyakat sajnos, főleg matek meg fizika. Engem különösebben a biológia érdekel de az állatorvosim ugrott mert rosszul vagyok a vértől, tűtől stb.. Ez sajnos most dőlt el bennem, hogy ezt nem fogom tudni megszokni ezért más irány felé kell, hogy menjek. Mindig szerettem a matekot és ezért nagyon fájdalmas nekem az a szint ahol 10.év végén tartunk. Szörnyű tanárunk van akivel nem lehet haladni, matek könyv sose volt még a kezébe. Emiatt gondolkodom a matek fakton de az elvileg emeletre készít fel. Nagy lemaradásaim vannak de befogadó vagyok a matekkal szemben, szerintem hamar megértem. Esetleg tudtok ajánlani valami szakot aminek köze van bioszhoz és matekhoz is? Az se baj ha csak biosz csak vér ne legyen a közelben, meg azt mondják a matek sose árt, ki tudja, lehet lesz emelt is addigra. És még egy utolsó infó :járművek, gépek mondhatni érdekelnek de nincsen hozzá alapom real tantárgyakból. De elszánt vagyok, nyáron behozok minden lemaradást ha erre sodor majd a sors. Tehát mit ajánlotok?

2021. máj. 19. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Esetleg a bio/vegyészmérnöki szakokat megnézheted, hogy érdekelnek-e. Ezekre ha jól tudom alapkövetelmény a matematika érettségi, és még emellett kell egy plusz természettudományi tantárgy is (vagy informatika)

Valamelyiket úgyis emelt szinten kell szóval akkor már ott van a matek :D


Bár ezeken kémia is van szóval azt is figyelembe kell venni.

2021. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó magán tanárral fel lehet zárkózni.
2021. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bioszhoz és matekhoz köze van a biomérnöknek meg a vegyészmérnöknek is, kérdés, hogy a kémiával mi a helyzet.

Ha az megy egyébként (állatorvosira amúgyis kellene), akkor ajánlom a gyógyszerészt is, amivel pl. állatpatikában is dolgozhatsz meg ilyesmi.


Ugyanakkor ez a "nembíromavér"-t szerintem nem egy helytálló indok, hozzá lehet szokni és le lehet győzni ezt, ha tényleg az akarsz lenni. Orvosin rengetegen vannak akik a bon teremmel kapcsolatban éreznek így aztán meg pár alkalom után nem is olyan nagy cucc. A vért is meg lehet szokni. Fejben kell eldőlnie. Laborgyakorlaton vérrel dolgoztunk és volt aki azt mondta hogy ő ettől émelyeg és akkor ő leült és csak figyelte egy darabig, 5 perc múlva még ő is ugyanúgy dolgozott vele.

2021. máj. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

van a pázmányon a bionika szak is, matek nagyon sok kell hozzá,meg biosz.

orvosi berendezések tervezésével, robotikával foglalkoznak, pl robotkéz amputált végtagú embereknek. két volt osztálytársam is odajár, szeretik, bár azt mondják, nagyon magadnak kell összeszedned a tudást ( az oktatás jó, de nem ad olyan diplomát amivel könnyen el tudsz helyezkedni, hanem egy területen legyél jó, kutass magadtól, arra adnak lehetőséget, és akkor el tudsz helyezkedni). magas a ponthatár egyébként. érdekel ez a téma?

bocsánat arra nem reagáltam, hogy hogyan tudnál felzárkózni. bioszból magadtól is tudsz. én most tettem emeltet, van sok jó könyv, hazsnos link, tanár annyira nem kell hozzá, mivel főleg magolás. matekből nem tudom, abból sosem voltam jó, és felzárkózni se tudtam soha. ha érdekelnek a gépek, műszerek, akkor ez lehet hogy egy jó szak lenne számodra. vér nincs. :D [link]

indítja a szegedi egyetem is asszem.

2021. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm a lepontozást, 4-es voltam. megindokolná valaki???
2021. máj. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!