Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Töri faktra csak akkor érdemes...

Töri faktra csak akkor érdemes menni, ha nagyon jó vagyok belőle és nagyon szeretem?

Figyelt kérdés
4-es voltam belőle mindig, soha nem szerettem különösebben, csak bemagoltam ha kellett. Most viszont úgy tervezem, hogy ebből emeltezem, ezért faktra is erre akarok menni. Szerintetek így is érdemes, meg tudom csinálni? Ezen kívül még a magyar fakton gondolkoztam, amit jobban szeretek viszont arról azt hallottam nehezebb emelt szinten. Ez igaz? Mit tanácsoltok?

2021. máj. 19. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Így nem igaz, sokkal nehezebb így. Egy emeletet egy magolós 4-essel nem lehet valami fényesre összehozni.
2021. máj. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

A magyar emelt nem nehezebb, de szubjektívebben lehet értékelni, mint a törit (persze nem bárhogy, a tanár kénye-kedve szerint).

Szerintem ha valamit egyáltalán nem élvezel, azt sokkal nehezebb teljesíteni.

2021. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A magyar emeltről a saját magyar tanárom beszélt le, hogy ne, mert nagyon nehéz. Illetve tanár ismerősök által is csak azt hallottam róla, hogy nagyon durva. Én ezért mentem töriből. Viszont én alapból humán tagozaton voltam és mindig ötös voltam töriből. Alapból érdekelt is, szerettem tanulni persze volt amit én is csak magoltam. Szerintem is inkább töri mint magyar. Nem baj ha eddig annyira nem állt közel hozzád még van időd megkedvelni. Magolva nem biztos, hogy előnyös lesz, mert azért az emelt nem egyszerű abból sem. Olyan volt osztálytársaim is jöttek töri faktra akik kettes, hármasok voltak. Igaz a tanár meg is mondta nekik, hogy nem adja a nevét az érettségijükhöz, mert nem tanultak sose és semmi közük nem volt az egészhez. Szerintem meg lehet próbálni és a két év alatt rá tudsz gyúrni, hogy ne csak megold hanem értsd is.
2021. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!