Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes pszichológiában...

Érdemes pszichológiában gondolkodnom, ha nem szeretem a biológiát?

Figyelt kérdés

Tipik vagyok, tudom-szeretnék segíteni másoknak, nagyon érdekel az emberek viselkedése, stb. Meggyőződésem, hogy a mentális egészség nagyon fontos, és nyitott vagyok mások problémáinak meghallgatására, akkor vagyok boldog, ha segíteni tudok nekik.

Jó tanuló vagyok, csak éppen nem lelkes-benyalom az anyagot, ha kell, de egyáltalán nem érdekel a biológia meg a kémia sem, kínszenvedés az egész. Mondjuk a tanárom is borzalmas, de

Nagyon eltérő véleményeket láttam róla, hogy mennyire kell kenni-vágni, vagy épp csak le kell nyelni hozzá a békát, és bemagolni, illetve hogy mennyire éri meg egyáltalán pszichológiát tanulni.

Tudom, hogy nagyon sok idő és munka van benne, de egyelőre csak eziránt érzek valamilyen szintű lelkesedést.

Mit gondoltok? Inkább nézelődjek más irányba?



2020. dec. 12. 23:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Persze, hogy érdemes. A pszichológusok nem orvosok. Van némi biosz. De nem erről szól.
2020. dec. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én is ebben reménykedek, de ahogy itt ehhez hasonló kérdéseket olvastam, aggasztóan sok a "bioszt nagyon tudni kell" "eléggé száraz biológia" stb. válasz :/

Pedig nagyon szeretném, hogy ne így legyen.

2020. dec. 12. 23:47
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Valamennyi bioszt kell hozzá tudni, legfőképp az idegrendszer működését, a hormonrendszert illetve a genetikát hiszen ezek nagyban magyarázzák a viselkedést illetve a mentális betegségeket, de a pszichológia nem igazán erről szól, mert nemcsak biológiailag magyarázható a viselkedés. A pszichológia többi ágazata mind csak ilyen elmélet és pszichológiai tanulmány magolás illetve tanulmányelemzés ami nagyrészt száraz statisztika.


Az egyetemi képzés nagyon rossz, túltolják a bioszt, emellett nagyon sok teljesen felesleges tárgyat kell tanulni. Ha nem megy a biosz akkor ne klinikai meg egészség pszichológus legyél, lehet még jópár más dologra szakosodni ami nem bioszos.

2020. dec. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt esetleg tudjátok, hogy ha nem erre a kettőre szakosodom, akkor is olyan sok felesleges dolgot kell tanulnom, vagy ezt szakja válogatja?
2020. dec. 13. 00:40
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#4

Mivel ugyanarról az alapképzésről indulsz, így igen, muszáj lesz sok felesleges dolgot megtanulnod.

2020. dec. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hiszem, mégsem nekem való ezek szerint, nehezemre esik olyat tanulni, amiről tudom, hogy felesleges.
2020. dec. 13. 01:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesíthető a biosz, és az összes többi olyan tárgy is, ami feleslegesnek tűnik. Én is az a típus vagyok, aki csak azt szereti tanulni, ami érdekel, a többihez valahogy nincs elég motivációm. És az alapképzéssel voltak is emiatt problémáim, mert a biosz például nekem sem volt az erősségem. De most mesterképzésre járok, és végre tényleg úgy érzem, hogy már elég nagy arányban azt tanulom, ami valóban érdekel. Úgyhogy szerintem ha tényleg ezt akarod csinálni, akkor túl lehet élni azt a három évet, annyira nem szörnyű, mint amennyire sokan szeretik itt GYK-n beállítani. Lehet, hogy ott van a bioszos anyag, de közben ott lesz mindig valami más is, amit meg tök érdekesnek fogsz találni.

Ha van még kérdésed, nyugodtan írj privátban! :)

2020. dec. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A biológia nem egyenlő az anatómiával.

A pszichón nem kell nővényekről és állatokról bemagolnod információkat.

Az emberi idegrendszer lesz fókuszban.

2020. dec. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Pszichológia szakos hallgató vagyok az első félévem vége fele járok. Van biológiai pszichológia előadásunk és biológiai pszichológia gyakorlatunk minden héten. A két óra nem függ össze igazán (csak ritkán). Az előadás 2,5 óra a gyakorlat másfél óra /hét. A gyakorlaton eddig ilyen témákat vettünk ( nem teljes, nem sorolom fel mindent, mert akkor estig írnám): szívműködés, EKG,EEG, EMG, fájdalom ( eredete, kezelése, csillapítás stb), fejfájás, emésztőrendszer csak hogy néhány példát hozzak. Az előadáson (tanár is más), a következőket vesszük: Neurológia (Márkus Attila könyvet oda-vissza benyalni ( ebben benne van pl az EEG is szóval itt összefonódik a két biológia)), alvás, pszichopatológia,fájdalom (itt is összefonódik kicsit a két bio), mozgás, reproduktiv működés

Ezeket vettük nagyrészt az első félévben.

Biológiai pszichológia előadás rendelkezik a legtöbb kredittel, tehát elég hangsúlyos legalábbis az első félévben.

2020. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan szak, amin ne lennének "felesleges" tárgyak. Ha tényleg a pszichológia érdekel, akkor túl fogod élni a biológiát és anatot. Ehez elhivatottság kell, ha ennyi már eltántorít, akkor válassz másik szakot.
2020. dec. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!