Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakra való...

Pszichológia szakra való jelentkezésnél számít, ha van egy BA diplomám már?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Nem számít, csak bizonyos mesterképzési szakok számítanak. Tehát 1 emelt érettségi kell. Ezt a Felvi-n is megnézhetted volna.
2021. máj. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok, hogy kell emelt. Van is.
2021. máj. 20. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha megnézed a Felvi oldalán a választott egyetemednél, hogy a BTK-ra beszámítják az alapképzéses diplomát, akkor aszerint az emelt érettségi követelményektől eltekintve is számolhatják. Erre jönnek a pluszpontok, de ha így számolod akkor például az emelt érettségire járó többletpontok már nem számítanak be csak a nyelvvizsga, fogyatékosság vagy a versenyeredmények. Remélem segítettem! :)

2021. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan több éve, de jogra úgy jelentkeztem hogy a bölcsész diplomám alapján számolták a pontjaimat, szóval szerintem pszichón is lehetséges ez, csak nézz utána hogy milyen diplomát fogadnak el felvételin.
2021. máj. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 3,4!❤️❤️
2021. máj. 21. 11:42
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

Felvi:

a pszichológia alapképzési szakra történő jelentkezés esetében emelt szintű érettségi helyett kizárólag mesterképzési vagy korábbi rendszerű egyetemi végzettség fogadható el, alapképzési vagy főiskolai szintű végzettség nem. A szintre vonatkozó kritériumot teljesítő, elsősorban elfogadható végzettségek: biológia, gyógypedagógia, jogász, kulturális antropológia, magyar, matematika, orvos, pedagógia, szociológia, történelem, illetve az e szakterületekhez kapcsolódó tanári végzettségek. Az egyéb mesterképzési vagy korábbi rendszerű egyetemi végzettségek elfogadhatóságának bírálata egyedileg zajlik.

2021. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit az utolsó írt, azt én csak az ELTE-re vonatkozóan olvastam. A többi egyetemen nem írják sehol, hogy pszichológia szakra való jelentkezés esetében ne számítanák be az előző alapképzési diplomát. Én is így szeretnék majd bekerülni a gyógypedagógia szak után. Jeles és jó minősítésű oklevél esetében 400 ponthoz jönnek hozzá a pluszpontok (nekem 80 pont), amivel simán meglesz (a Károlit céloztam meg).


[link]

2021. aug. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!