Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahoz, hogy ügyvéd...

Mi kell ahoz, hogy ügyvéd lehessek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, jelenleg a szakmámat tanulom, de második szakmaként az ügyvédet szeretném. Mik a feltételei, hogy ügyvédnek tanuljak? Nehéz?

2021. máj. 21. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajjistenem....


Előbb érettségizz le! Azaz: iratkozz be egy gimnáziumba.

2021. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2021. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Az ügyvéd OKJ-t kell elvégezned. Sajnos már csak iskolarendszerben lehet, így egy évet rá kell szánnod.
2021. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erettsegi, (1-2 emelt) utána jogi egyetem ami fizetős szóval nem ártana ha valami munkát is vallalnal, jogi egyetem után ügyvédi vizsga. Elotte bojtárkodás, gyakorlati helyeket is neked kell fizetni.


Doktorrá avatas bulin ne igyál sokat! Sok sikert!

2021. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Érettségi után el kell végezni egy 5 éves jogász képzést az egyetemen. Aztán minimum 3 évet valami joggal kapcsolatos munkát kell végezni pl ügyvédi asszisztens..erről igazolást kell szerezni úgy mehetsz jogi ügyvédjelölt iskolába ahol már az általad választott szakirányt tanulod pl polgári jog vagy büntető jog attól függ milyen ügyvéd akarsz lenni. És jön a szakvizsga. Nehéz bár ez attól függ ki mennyire szeret tanulni. Én igazságügyi igazgatást tanultam. Rengeteg a tömény száraz anyag, paragrafusok, jogszabályok, törvények bemagolása stb.
2021. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nem hangzik könnyünek :/
2021. máj. 21. 17:14
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Mégis, mit gondoltál? Valami háromhetes gyorstalpaló tanfolyam? 😂😂😂
2021. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!