Hogy legyek ügyvéd?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik az a szakma, 21 éves vagyok. Sok mindent kipróbáltam azt még nem. Mi kell ahoz hogy valaki ügyvéd legyen?

2019. jún. 9. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem, jogász képzés. De mivel feltetted ezt a kérdést, ezért garantáltan nem neked való.
2019. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jogot elvégzed, ez a belépő. Ha felvesznek. És ha sikerül a megtanulnod az orvosi után legnehezebbnek számító tananyagot. Tehát kb nulla esélyed van rá, mert felkészülni már középiskolás korodban kellett volna
2019. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jobb esetben 5 év jogi egyetem, aztán 3 év ügyvédjelöltködés aztán lehetsz ügyvéd. A "sok mindent kipróbáltam már azt még nem" hozzáállással a jogi egyetem elvégzése meg azutáni jó pár év kemény munkával teli időszak, míg talán sikerül befutnod (rengeteg ügyvéd van) garantáltan nem fog menni. A jogi szak az orvosihoz hasonlóan kemény, hivatástudat nélkül esélytelen az elvégzése de az elhelyezkedés is vele (túlképzés=nagy verseny, ergo nagyon pengének kell lenni, hogy megélhess belőle valami menő irodába bejuss).

Mi tetszik benne egyébként? Ne az amerikai filmekből, sorozatokból indulj ki, próbálj elmenni ügyvédi irodába dolgozni, hogy legyen rálátásod miről is szól ez, nem árt pluszban az sem, ha bejársz a nyilvános előadásokra egyetemen, beszélj hallgatókkal, hogy mi vár rád, be akarnád-e vállalni stb.

2019. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!