Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Késő elkezdeni 22 évesen a...

Késő elkezdeni 22 évesen a fogorvosit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kíváncsi.

2019ben érettségiztem, akkor 410 pontot sikerült összeszednem, így nem vettek fel az orvosira, egy év kihagyással már a jelentkezésem sem adtam be akkora pofonként ért akkor az egész kudarcom.

Borzalmas döntést hoztam: elkezdtem a SOTEn a gyógyszerészetit, ami nem tetszik annyira (minden tárgyam sikerült. 4,4es átlagom lett, tehát lelkiismerettel tanulok és nem linkeskedem el ezt sem), ezért úgy gondoltam, hogy újraérettségizem kémiából, majd 2022-ben elkezdem a fogorvosit, addig pedig passzív féléven leszek a gytkn és dolgozom valamit.

A szüleim sajnos nem támogatnak annyira, így pláne nem tudom, hogy érdemes lenne-e belevágni ebbe az igen nehézkes egyetembe?

Mi a véleményetek?



2021. máj. 24. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő. Nyugodtan vágj bele, ha biztos vagy benne, hogy fogorvos szeretnél lenni, és tudod magad finanszírozni (nem ismerem a szüleidet, nem tudom, hogy reagálnának, ha az akaratuk ellenére fogorvosira mész). A kémiához pedig olyan jó alapokat kaptál, hogy nem lesz gond a felvételi.
2021. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem vagy elkésve, főleg hogy fok "csak" 5 éves és nem bizonytalan hosszúságú, mint áokon.

Ha ez az álmod és ebben látod a jövőd, akkor belevágnék. Idén nem adtad be a jelentkezésed?

2021. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
tudom, hatalmas hiba, de nem adtam be a jelentkezésem😔
2021. máj. 24. 17:10
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a bíztató válaszokat!!
2021. máj. 24. 17:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem késő, még fiatal vagy! A gyógyszerészetis kémia tudásod után nem is lesz annyira nehéz az érettségi, esetleg már próbáld meg most októberben is így 2 próbálkozási lehetőséged lesz javítani.

A szüleiddel pedig próbáld meg megbeszélni a dolgot, ha megértik a helyzeted szerintem lehet támogatni fognak. Sok sikert!

2021. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kézö egyáltalán nem
2021. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem késő. Az alapozó években még előny is lesz, hogy gytk-ra jártál korábban. Bizonyos tárgyakat talán még el is tudnál fogadtatni. Csak úgy önmagában a korod miatt egyáltalán nem kell aggódnod.

A szüleidnek el kell magyarázni, hogy te ezt szeretnéd, a gytk-t nem tudtad úgy megszeretni.

Egy dolgot kell belekalkulálni, hogy lesznek fizetős féléveid így, és ez nem olcsóság a fogorvosin.

2021. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Szerencsére nem lesznek fizetős féléveim, mert 12 félévet támogat az állam, amelyből 2 félévet használtam el, tehát pont 10 maradna a fogorvosira.

2021. máj. 24. 18:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vagj bele nyugodtan.
2021. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő. Egy kalappal!
2021. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!