Mit tanuljak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Üdvözletem


Humán tárgyakból valami rettenet vagyok, a töri még hagyján de magyarból még borzasztóbb vagyok és egyik sem érdekel.

Angolból már jó vagyok, összeszenvedtem, mert ez mindenképp kellett, de idegen nyelvekből sem vagyok a legjobb.


Amiből viszont jó vagyok, azok a reál tárgyak különösképpen a matek, a fizika és a földrajz. Ezek érdekelnek is, és úgy érzem mindenféleképpen ezekkel akarok foglalkozni. Már kisebb koromban is matematikáról, közgazdaságról meg mindenféle műszaki ismeretekről szóló könyveket olvastam kalandregények helyett.

Egyértelműen azért olyan lenne jó, amivel keresni is lehet (és nem minimálbért). A másik, bár ez már sokadrangú szempont, hogy inkább kevesebb mint több emberrel kelljen együttdolgozni mivel, hogy úgy mondjam nem igazán vagyok emberközpontú.


Bármilyen ötletet felpontozok.



2021. máj. 28. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Természettudományos (ide mondjuk kell biosz meg kémia is, mert ezek a tárgyak valamely ponton mindig összefonódnak), műszaki, informatikai területek. Nézegesd, pl a BME-n milyen szakok vannak.
2021. máj. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Elsőt kiegészítve gazdasági területeket is érdemes megnézned. Gazdaságinformatikus, pénzügy és számvitel, gazdálkodás és menedzsment. BGE-t, Corvinust érdemes megnézni.
2021. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Mernöki szakok, csillagászat, meteorológia
2021. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Ment a zöld pipa.
2021. máj. 28. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Azt kéne eldönteni, hogy mivel akarsz foglalkozni a jövőben, aztán annak megfelelően tanulni.
2021. máj. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy ne csak tantárgyakban gondolkozz, hanem személyiségben és kompetenciakban. Ne egyetemet válassz, hanem karrier irányt. (Azért írok irányt, mert ma már a poziciok sokszor eléggé diffuz fogalmakat takarnak.) Milyen munkában tudnád magad elképzelni pár év múlva? Mi lenne az álom poziciod? Mire vagytal akár gyerekként?
2021. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!