Gyógyszerkutató vegyész?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, annyi biztos, hogy valami kémiával kapcsolatos irányba szeretnék menni. Eddig szinte kétség nélkül vegyésznek szerettem volna menni, (ez még mindig így áll) de mindig közbejött valami, ami elbizonytalanított. Leginkább gyógyszeripari termékek kifejlesztése, kutatása érdekel. Erre megfelelő a gyógyszerkutató vegyész irány? (Jelen állás szerint egy PhD-re is lenne motivációm, de mire ez eldől, nagyon sokminden változni fog, szóval lekopogom.)

Többek között az bizonytalanított el, hogy olyat is hallottam, a gyógyszervegyész-mérnökök édeskeveset tudnak a gyógyszerekről. Ez nem tudom ezen a területen mennyire van így. További dolgok, amik bezavartak, például az a kérdés, hogy a gyógyszerészek nem érnek sokkal többet ilyen téren, vagy az ő tudásuk nem a kutatásra, hanem a patikai tevékenységekre összpontosít? Esetleg a biológusok alkalmasabbak az ilyen területre?

Olyan munkát képzelnék el magamnak, mint hogy mondjuk egy újfajta fájdalomcsillapítót kéne kifejlesztenem. A gyógyszerkutató vegyész erre alkalmas?

Nagyon örülnék, ha egy ilyen végzettségű, vagy akár hallgató tudna írni pár sort!

Remélem érthető voltam, elég sok gondolatot okádtam most ki.



2021. máj. 30. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pályaválasztás előtt állok és engem is ezek a dolgok érdekelnek. Esetleg azóta tudtál szerezni ezzel kapcs. új információt?
2021. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi konkrétat. Annyit viszont hallottam, hogy vegyészként is van esélyed a gyógyszeriparban. Viszont én közben elkezdtem gondolkodni a sima GYTKn, és idővel elpártoltam. :D Jelen állás szerint gyógyszerész hallgató szeretnék lenni, de még benne van a pakliban a kémia szak. Az én nézőpontom, amit esetleg neked is érdemes átgondolni: gyógyszerészként is kutathatok, bár csakis ezen a területen. Viszont ha ez a fajta munka nem jönne be, még mindig elmehetek patikába dolgozni, ami keményen stabil állás.
2021. szept. 9. 17:23
 3/3 ÁBerta ***** válasza:
A gyógyszerkutató vegyész kimondottan kémiai kutatást végez. A biológus/orvos végzettséggel farmakológiai kutatást tudsz végezni. Gyógyszerészként mindkettőt tanulod, tehát van esélyed a hatóanyagfejlesztésen is dolgozni és állatkísérleteket vagy kliniaki vizsgálatokat végezni is. Hozzáteszem, hogy Magyarországon nagyon kevés gyárban folyik originális gyógyszerkuatás. Inkább gyógyszerformafejlesztést végeznek, ami kimondottan gyógyszerészi munka. Kisebb cégeknél persze van kutatás, és talán ott is jobb, ha több dologhoz értesz.
2022. jan. 5. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!