Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elkezdett érdekelni a pedagógi...

Elkezdett érdekelni a pedagógia. Mindig is érdekelt, de most már elkezdtem gondolkodni, mi lenne ha ebbe a szakirányba mennék továbbtanulni. Érdemes lenne megpróbálnom? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, gimnáziumba megyek tovább, de sajnos nem pedagógia szakra. Hármas-négyes tanuló vagyok(de négyes felé hajlok inkább)rengeteg vélemény, teszt alapján közösségi munka való nekem. De megérné mai világba pedagógusnak menni? Gimnáziumba mennyire kell hozzá tanulni? Az egyetem mennyire lenne nehéz?

2021. jún. 13. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógus alatt pontosan kit értesz? Tanító, tanár, gyógypedagógus?


Egyébként a tanító és a tanár nem nagyon éri meg, elég keveset keresnek (140-150 ezer forint / hó a kezdő fizetés körülbelül, tanítók esetében még kevesebb lehetőség van ennek kipótlására). Esetleg ha nyelvszakos tanár az ember, magánórákkal ki lehet pótolni, de az nyilván pluszmunka.

Gimnáziumban azokból a tárgyakból kell jónak lenni, amiket tanítani akarsz.

Az egyetemben a legnehezebb, hogy 4-6 év szaktól függően, de meg lehet csinálni, ha normálisan kezeli az ember.

2021. jún. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tanárt értek azalatt.
2021. jún. 13. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:
A pedagógia szak nem ugyanaz, mint a tanárszak.
2021. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem bántani akarlak, de az egyetemhez soványka lesz az a hármas. Úgyhogy húzzál bele egy kicsit!
2021. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt is latnod kell, hogy szanalmasan alacsony fizetest kapnak a tanarok.
2021. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!