Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyenge képességekkel mint...

Gyenge képességekkel mint tanuljak? Lehet a gyenge képességeket fejleszteni?

Figyelt kérdés

Sajnos világ életemben rossz tanuló voltam. Általános iskolás koromban még külön fejlesztőórára is járnom kellett, hogy ne maradjak le a kortársaimtól. A középiskola pedig rémálom volt és végül kibuktam onnan.


Lehet a tanulási nehézségeken javítani, hogy egy rendes szakmát le tudjak tenni és ne legyen kínszenvedés végigvinni?

Már azért is kínszenvedés, mert a sok tanulással kapcsolatos kudarc után már a gondolattól is gombóc van a torkomban, hogy nekem tanulni kell.


A másik probléma, hogy nem vagyok jó munkaerő sem. Nem az utasítások megértésével volt sosem a gondom, hanem a folyamatos hajtással. Főleg mentálisan nem bírom, fizikailag még bele tud edződni az ember, de mentálisan néhány óra alatt lefáraszt a munka, már a felénél el tudnék aludni. Az iskolapadban is ugyan ez volt az egyik problémám. A végére nagyon fáradt voltam és emiatt nem tudtam otthon rendesen készülni. Kínszenvedés úgy tanulni, hogy alapból fáradt vagy már akkor, amikor még el sem kezdted.

A fáradságérzet már néhány óra aktivitás után jelentkezik. Ez mitől lehet?


A másik probléma, hogy lassabb vagyok az átlagnál. Ha tanulni kell, akkor lassabban tanulok az átlagnál. Ha dolgoznom kell, akkor lassabban dolgozom az átlagnál és fogalmam sincs, hol veszik el az a plusz idő. Olyan, mintha más dimenzióban dolgoznék én, mint a többiek. Nem tudom, hogy miért vagyok lassabb.


Mihez kezdjek így és hogyan legyen nekem rendesen fizető állásom, amikor azokhoz általában éveket kell tanulni? Az évekkel még nem is lenne baj, de a tanulással igen.



2021. jún. 14. 14:05
 1/3 anonim válasza:
100%

Mi az ami érdekel? Talán segít ha olyat tanulsz amit szeretsz, megtudod magad mutatni magad benne.

Mit tanultál ahonan kibuktal?

2021. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egy gimnáziumból buktam ki és emiatt esti tagozaton érettségizek majd. Az elején még könnyen ment a készülés és most is megy, de szerintem alul teljesítek a befektetett munka mennyiségéhez képest.

Akármilyen technikával tanulok, gyorsan felejtek. Emiatt újra kell tanulnom.

Azt én is érzem, hogy ami nem érdekel azt nehezebb megtanulni. De mégis elvárom, hogy hosszútávon legyen valami értelme a sok befektetett munkának és ne csak arra emlékezzek, mennyi szenvedés volt beleerőltetni a fejembe. Amit elfelejtek, azt szerintem felesleges volt megtanulni. Vagy én gondolkodom rosszul?


Kellene valami technika vagy módszer, amellyel tartósan és rendes tempóban lehet tanulni. Eddig olyan praktikát nem olvastam, ami bevált volna.

Ezen az oldalon több helyen is olvastam már, hogy 6-10 perc alatt meg lehet tanulni kényelmesen egy oldalt. Ez nekem valamiért nem megy. Vagy ha megy, akkor is elfelejtem. Akkor meg minek megtanulni?


Ha megállítanak az utcán és feltesznek nekem valami alapműveltségi kérdést (amit már tanulnom kellett volna), én azért sem tudnék rá válaszolni (ha nem tudnék), mert rég elfelejtettem, nem azért, mert nem tanultam meg korábban. Ezzel szemben szeretik az ember fejéhez vágni, ha valami olyasmit nem tud, amit iskolában tanítanak. Ezek szerint a legtöbb ember megjegyezte azt, amit az iskolába tanult. Nekem ez a csoda kategória.

Olyat is hallottam már, hogy valaki félbehagyja az egyetemet és évekkel később sikeresen befejezi. Gondolom itt is arról van szó, hogy évek távlatából emlékezik mindenki azokra, amiket tanult. Számomra ez csoda kategória. Írni, olvasni és számolni (alapszinten) tudok, mert rendszeresen használom az elsajátított tudást. De ha valami olyasmit tanulok, amit hónapokig nem használok, azt már újra kellene tanulni.


Eddig nem gondolkodtam azon, hogy milyen irány tetszene nekem leginkább és mibe lenne érdemes anyagilag is belevágni. Olyan típus vagyok, aki évekig elvan a langyos vízben, mire kapcsol, hogy lépni kellene. Ezért nem is gondolkodtam azon, hogy mi az amit szívesen tanulnék. Azt tudom, hogy ameddig érettségim sincs, addig nem is igen válogathatok. Gondolkodni és keresgélni fogok majd ezzel kapcsolatban és remélem megtalálom a nekem való utat.


Az is a baj, hogy nem tudom a saját határaimat, vagy inkább azt nem akarom elhinni, hogy nem vagyok olyan dolgokra képes, mint az átlagember. Emiatt félek, hogy nem fogom tudni azt tanulni, amit szeretnék.


Tudom, hogy zavaros így, de nekem a tanulással van problémám és nem tudom mit kezdjek ezzel.

2021. jún. 14. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Fitness instruktor?
2021. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!