Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus szak...

Gazdaságinformatikus szak után egy gazdinfó Msc-vel lennék előrébb vagy egy másik informatikai Bsc-vel pl. mérnökinfó, proginfó?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy amikor megjelöltem az egyetemeket akkor még a BME mérnökinfót jelöltem első helyen de később (amikor még lehetett) változtattam rajta és a Corvinus gazdinfót jelöltem meg elsőhelyen bár azt csak úgy, hogy az úgysem lesz meg. Aztán végül elég jól sikerültek az érettségijeim és úgy néz ki meglesz.


Nézegettem a DPR felméréseit és azokból viszont az derül ki, hogy a mérnök- ill. proginfósok jobban keresnek.


Olyan szerencsés helyzetben vagyok (és remélem leszek is), hogy a Corvinuson ezzel az ösztöndíjas rendszerrel nem csökkennek az államilag fin. félévek számai. Ezért úgy gondolom, hogyha későbbiekben neki ugranék a BME-n a mérnökinfónak vagy az ELTE-én a proginfónak akkor ezáltal elég erős gazdasági és informatikai szaktudással rendelkeznék. Továbbá lehet, hogy bizonyos tárgyakat még el is tudok fogadtatni.


Ti mit gondoltok, hogyan cselekednétek? Esetleg van akinek volt ilyesmivel konkrét tapasztalata?



2021. jún. 18. 16:14
A kérdező szavazást indított:
gazdinfó Msc
más infós Msc
más infós Bsc
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Felesleges és redundáns gazdinfó msc-re járni. Nagyjából infós mesterszakra is. Szerintem vagy egy gazdasági képzésre menj (vezetés-szervezés, pénzügy stb.), vagy valamilyen adatanalatika szakra.
2021. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem, igaza van az első válaszolónak, nálunk a mérnökinfó mesteren 2-en vannak egy évfolyamban, annyira nem megy senki (főleg azért, mert gyakorlatban a munkahelyen többet tanulnak, mint a kétéves MSc-n), ami mellesleg felesleges szívás is, mert nem ad annyi újat a BSc-hez képest, másrészt sok elavult anyag van ott is. Nekem szaktársaim is mondták, akik mentek MSc-re hogy megbánták és nekem mérnökinfóról inkább a villamosmérnökit ajánlották.
2021. jún. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én gazdaságinformatikus BSc-ről, programtervező informatikus MSc-re mentem. Szerintem így jó volt, mert nem a BSc megismétlése volt, hanem voltak haladóbb algoritmikus/matekos tárgyak. Ráadásul főállásban dolgoztam mellette, szóval azt sem lehet mondani hogy a munkahelyi tapasztalat rovására ment.
2021. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
22%
Menjetek el kapálni!!
2021. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!