Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek Pécs vagy Szeged?...

Szerintetek Pécs vagy Szeged? Orvosi egyetemre jelentkeztem, és még van lehetőségem változtatni a sorrenden, de nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés
Elsőnek megjelöltem a SOTE-t,ha oda felvesznek boldog leszek. DE! Jelenleg második helyen megjelöltem Szegedet, harmadikként pedig Pécset. Akinek van tapasztalata eme két városban az orvosi egyetemi létről, tudna írni nekem érveket, hogy miért érdemes/nem érdemes Pécsre/Szegedre menni?

2021. jún. 18. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az orvosi egyetemekről fogalmam sincs, Pécset és Szegedet is ismerem elég jól (más szakos) konferenciákról. Mind a kettőnek nagyon jó az orvosi kara, ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy hova jársz (orvosi egyetemisták tudják megmondani, melyiknek mi a specialitása). Más szempontból:


Pécs:

- Magasabb nemzetközi ranking (601-800)

- Hegyes-völgyes kisváros, sok a zöld, közel az erdő

- De 3 óra a vonat


Szeged:

- Szintén jó ranking (801-1000), híres egyetem

- Nagyobb, nyüzsgősebb mezőváros, rengeteg konferenciát rendeznek stb.

- Valahogy több itt a konferencia, nagyobb a mozgás

- Vonattal csak 2 óra


Én magam szerintem Pécsre mennék, de csak a város miatti személyes szimpátiám alapján, illetve nagyon jó szakembereket ismerek innen más területekről (gazdasági és pszichológia).

2021. jún. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Nálam az utazás volt legmeghatározóbb szempont a sorrend választásnál. Ezenkívül melyik város tetszik neked jobban?

Őszintén szólva szerintem Szeged jobb egyetemi város. A diákélet, szórakozási, sportolási, kulturális lehetőségek, a tömegközlekedés, a bicikliutak, az orvosi a kolik a belvárosban, összességében nagyon élhető. És még a Tisza is feldobja. Szegeden erősebb az orvosi, de a végérvényesen ugyanannyit érnek a diplomák.

Pécs is nagyon szép hely, de nem tudom jobban taglalni, csak pár alkalommal jártam ott. Kicsit hosszabb a vonatút, de nincs egy óra különbség. Ismerőseim elmondásai alapján az a benyomásom, hogy ez a "leghallgatóbarátibb" a négy orvosi közül.

2021. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Ugyan én még nem járok orvosira, de idén felvételizem ugyanazzal a sorrenddel,mint ami neked is van jelenleg, ezért megosztanám, hogy én mi alapján döntöttem:)

Nekem azt tanácsolták, hogy egyetem választásnál a város “milyensége” is legyen szempont. Voltál már Pécsen, Szegeden? Melyiknek fogott meg a hangulata, ahol szívesebben töltenél minimum 6 évet?

Ami még fontos, az a távolság az adott várostól. Nem mindegy, hogy 3 órákat vagy 6 órákat fogsz vonatozni/buszozni oda-vissza.


Személy szerint én a szegediről több pozitívumot hallottam, az Educatio kiállításon is említették azt a rengeteg konferenciát, plusz ösztöndíj pályázatot, előbbiről #2 is írt. Nagyon aktív a hallgatói közösség, barátságot kiépíteni könnyű ebben a környezetben. Szerintem a város is rendkívül hangulatos, ha nem vesznek fel a Semmelweisre ezért is mennék szívesen Szegedre:)

Pécs egy kisebb vonzáskörzetű és lakosságú város, de az orvosi karon (a többiről nem tudok nyilatkozni, azokról nem hallottam) messzemenően összetartó a közösség elvileg. Szokták mondani a szlogenné vált mondást, hogy “Mindenki pécsi akar lenni”. Plusz ott van az egyik, sokak szerint a jelenlegi legfejlettebb Skill labor, ami akár egy szempont is lehet a döntésnél. Diákbarát egyetem, kisvárosi környezetben összességében.

Sok sikert a felvételin!

2021. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!