Bentlakásos iskola?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy belföldön illetve külföldön bentlakásos iskolákról érdeklődnék, hogy milyen lehetőségek vannak, illetve tapasztaltak véleményére is kíváncsi lennék. Érettségi előtti 2 évre tehát gimnáziumról lenne szó. Külön kiemelt kérdésem lenne, hogy egy ilyen helyen például az edzést hogyan engedik. Köszönöm



2021. jún. 20. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Koleszre gondolsz, vagy klasszikus, fizetős internátusra?
2021. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1!

Mi a különbség? Bocs, de ennyire nem tudom.

2021. jún. 20. 14:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus internátus drága, fizetős maga a suli is. Akar 3 mio is lehet egy tanev. És egyben van a suli+ szállásresz.


A kollegium pedig a normal suli mellett gyak.egy szállaslehetőség.

2021. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja... ez a 3 mio itthon értendő.


Külföleldön akár a többszöröse is lehet.

2021. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon léteznek-e egyáltalán ilyen internátusok? Én még sosem hallottam. Azt tudom, hogy az Egyesült Királyságban nagy hagyománya van ennek. Ha vannak esetleg, akkor a tandíj, meg nyilván az edzés lehetőség, stb minden a felszereltségtől függ. Ami fix, hogy a szállás és a tanításra szolgáló helyiségek általában egy épületben, de külön szárnyban találhatók, így ki sem kell mozdulni, ami tök jó, mert nem kell átbuszozni a fél városon a kolitól a suliig. De ezeknek az internátusoknak is megvannak a maga szabhályrendszerei: külföldön pl egyenruha stb. Én tanultam internátusi keretek között, de az speciális intézmény volt, látássérülteknek fenntartva. Szigorú napirend volt, attól eltérni nemigen lehetett.

6:00 Ébresztés

6:10: Reggeli torna, készülődés, ágyazás, öltözködés stb

7:00: Reggeli

7:45 Tanítás kezdete

12:10-13:00-14:00 (ez változó volt): Tanítás vége

12:00-14:00: Ebéd

14:00-16:00: Szabad program, felsősöknek bejátszhatott itt akár egy kétórás kimenő

16:00 (alsósoknak 15:00): Első szilencium

16:45: Szünet

17:00: Második szilencium

18:00 Vacsora

19:00: Szabad program, szakkörök, nyáron kimenő felsősöknek 20:00-ig

20:00: Visszavonulás a hálókörletekbe

21:00 Lefekvés

És ez általános iskola volt. Nyilván, mivel ez speciális intézmény volt, nem teljsen mérvadó, csak azért írtam le hogy lásd, azért az ilyen helyeken vannak szabályok.

2021. jún. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A pannonhalmi Bences gimnazium internátus. És az esztergomi Ferences is.
2021. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, milyen edzést említesz? Ha még nem tudod, hogy milyen iskolába mennél, honnan tudod, hogy van egyáltalán a te sportágadnak megfelelő sportegyesület a közelben? Vagy milyen edzésről van szó?


Milyen célból szeretnél feltétlenül internátusba menni?

2021. jún. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen internátus a cél. Ami nem internátus az mennyiben tér el? Egyébként kondis edzésről lenne szó, nem egyesületiről. És nem öncélból mennék ilyen helyre, szüleim vannak a dolgon, jobb tanulmányi eredmény reményében.
2021. jún. 21. 22:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Esztergomban pl. van benti konditerem. Nem kell kimászkálni.


Mivel nem versenysport, nem lehet összevissza mászkálni ilyen gyúrósmarci módra....

2021. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8: minden kollégiumnak van házirendje. Általában a neten is fenn van. Keress rá, végig kell olvasni.


Azt csak te tudhatod, hogy a szüleid mennyire szigorú helyre akarnak beíratni.

2021. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!