Jogász vagy közgazdász?

Figyelt kérdés

A jogász illetve a közgazdász irány között gondolkodok . Mindkettő érdekes számomra , a jog azért vonzóbb mint a közgazdász. Na most maga a közgazdaság ágazatán belül a nemzetközi gazdálkodás, gazdálkodás menedzsment között gondolkodok ( mivel ezeket jelöltem meg és a jogot)

A három közül melyik az a szakma amivel ,( lehet hülyén fog hangzani) nem csak egy monoton munkát végezhet vele az ember valamint kreatív lehet. Változatos munkákat találhat vele . A mai világban talán a leghasznosabb tudást biztosítja . A joggal kapcsolatban kicsit azt érzem , hogy csak mással írott törvényeket kell alkalmazni különböző esetekben , ezért az önmegvalósításnak nem jut akkora szerep. Az általam említett két közgazdász szakkal kapcsolatban viszont nincsenek reális tapasztalataim ilyen téren, nyilván rengeteget olvastam róluk . Ha valaki esetleg ért a közgazdász vonalhoz és tudna mesélni azt megköszönném



2021. jún. 24. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
22%

Magyarországon két közgazdász szak van: a gazdasági és pénzügy-matematikai elemzés (GPME) és alkalmazott közgazdaságtan. A joggal ezek játszanak (nehézségben, presztizsben) egy ligában.


Amiket felsoroltál, azok gyakorlati szakmát adó, jóval könnyebb gazdasági képzések. Ezek között a kereskedelem és marketing ami kreatív, meg a turizmus vendéglátás. A többi nem a kreativitásról szól elsősorban.

2021. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
19%
Tapasztalatból írom az alábbiakat, nem kell feltétlenül elfogadni, de ez az én véleményem. Szerintem egy vállalaton belül nem lehet kreatívnak lenni. Ismerem ezeket a szlogeneket, hogy légy kreatív, valósítsd meg önmagadat. Ezek a szlogenek gyakran megjelennek álláshirdetések szövegeiben, sőt állásinterjún a HR-es is azt várja el tőled, hogy ezeket mondd vissza. A valóság ennél sokkal kiábrándítóbb. Jogot nem javaslom, mivel telített a szakma, így nagyon alacsonyak a bérek. Közgazdaságban annyira nem vagyok járatos, de állásportálokon mintha több hirdetés lenne, igaz több közgáz kar is van az országban mint jogi.
2021. jún. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%
Nemzetközi gazdálkodással szerintem kreatívabb melókat lehet betölteni ugyanis rá vagy kényszerülve,hogy nyelveket tanulj. Ezáltal akár nemzetközi szervezetekhez is mehetsz dolgozni, lehetsz vállaltoknak a nemzetközi kapcsolattartója, áruszállítással,logisztikával is foglalkozhatsz. Azért egy gazdasági meló nem feltétlen a monoton könyvelést jelenti. Szerintem kevésbe száraz mint a jog
2021. júl. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!