Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felsőoktatási diplomás...

Milyen felsőoktatási diplomás szakot végezhetne egy közepes képességű férfi, amely szak nem avul el öt-tíz év múlva, és versenyképes jövedelmet biztosít külföldön is és Magyarországon is? (minimum 450.000 nettó kezdő).

Figyelt kérdés

2021. jún. 25. 17:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj , hogy szerintem , neked nincs elképzelésed arról , hogy te magad mit csinálnál. Leírtál itt egy csomó szakmát amit elvégeztél, egyáltalán mi a francnak csináltad ezt meg mind ? Nem az a lényeg , hogy hány szakmád van hanem ,hogy milyen tudás , elvhivatottság társul a szakmádhoz . Lehet neked 1 millió szakmád ha egyiket sem csinálod szívvel lélekkel!!! Nem a pénzt kellene kergetned... ha jó vagy valamiben akkor úgyis jól fogsz keresni . Előbb találd meg ami egyáltalán érdekel... mert így csak örök életedre kergetheted a pénzt
2021. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
52%

"

Nincs olyan , hogy közepes képességű ahogyan fogalmaztál. Egyedül CSAK IS rajtad múlik azon tényező amely behatárolja képességeidet! Mi van akkor ha a szüleid egyszerű emberek? Attól te lehetsz más! Saját magad vagy sorsod kovácsa, ez már nem a középkor , amilyen családba születtél azon sors várjon rád , mint felmenőidre :D"


8-as nagyon buta ember, egalitárius propaganda szövege alapján akár Sztálin elvtárs fia is lehetne. Nem hallott még IQ-ról, Bell curve-ról, genetikáról és öröklődésről sem.

2021. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Minek csináltam meg mind? :D


Hát mert eléggé kiszámíthatatlan világ van, és napi szintű a "fenyegetettség" mindenhol.


Ha vállalkozol, fenyegetnek az adókkal, a határidőkkel, a rendeletekkel, vagy azzal, hogy lecsórósítják az általad megcélzott vevőkört. (volt már vállalkozásom, egy hentesbolt formájában de az elején elvérzett, még úgyis hogy egy éven át szinte éjjel-nappal azzal foglalkoztam, egy év után is még ingyen dolgoztam benne, és a maradékot ettem).


Ha munkavállaló vagy akkor vagy a saját kollégád fenyeget állandóan, hogy a saját apját is ő csinálta, de ő aztán mindenkinél jobb bármiben, vagy a főnököd egy elmebeteg, mert azt képzeli éhenhalsz, ha nem adja a szádba a falatot, munka és magánélet közötti különbségtétel nem megy sok "főnöknek".



Azért csináltam meg ennyi képzést, hogy legyen mindíg "lehetőség" bárhol az országban, bármilyen szektorban.


Ne járjak úgy mint mondjuk az elmúlt pár évben a vendéglátósok, szakácsok, művészek.


Másrészt mert időben rövid volt mind, és pénzbe se számít.


Jövő hónapban okjzek aranykalászos gazdából (ezt csak poénból, mert a Mészárosnak is megvan) és jelenleg is végzem a gumi és kerékkiegyensúlyozó Okj-t és majd a tűzvédelmi főelőadóba csatlakozok be szeptembertől.


Előbbit azért, mert gumis műhely üzemeltetésre is jogosít a végzettség, utóbbit azért mert a munkavédelmi technikussal együttesen 300 ezer feletti állások vannak, és Nagyrabecsült admirális generális nagyvezírünk folyamatosan gyárépítésekről beszél, oda meg kell munkavédelmis, aki "felügyeli" a dolgozói munka fegyelmet...

2021. jún. 27. 09:44
 14/27 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 12-es! Én jó indulatból próbáltam segíteni a kérdezőnek és mivel benne vagyok már a korban van tapasztalatom

ezért leírtam neki az igazságot . Az ember valóban képes bármire , ha akarja azt igazán akarja . Iq ide vagy oda. Lehet a maga életében még nem volt ilyen tényező vagy nem látott hasonló momentumot , amely alapján ezen felvetés legitimmé válna a szemszögében. Kérem , azért azt megjegyezném , hogy a kérdező nem kívánt Sztálin elvtárssal rokoni viszonyba lépni. Azzal pedig , hogy lebutázott engem pusztán azért , mivel nekem ez a véleményem , a maga szegénységét deklarálja . Kedves 12-es ha van ideje az árufeltöltés vagy a gyári szalagmunka mellett/között , kérem nézzen szét a világban . Köszönöm!

2021. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
75%

Árufeltöltés szalagmunka magának a 8 osztályosnak vagy szakmunkásnak való.


Az egalitárius emberek általában buták, vagy csak másokat hülyítenek egalitárius eszméikkel rosszindulatból.


Segítek kedves naív egalitárius barátom, miért nem lehet intelligens az átlag szakmelós:

Látod ezt a képet?

[link]


Hallottál ikerkísérletekről?

Itt pedig az öröklődés determináns szerepe:

[link]

2021. jún. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
22%
Kár magáért a szó! Egyszerűen kifejezve maga ostoba . Részemről ennyi ! A szó pedig amit használt csak , hogy megjegyezzem , én nem írtam az egyenlőségről semmit , ha pedig nincs tisztában a szó jelentésével akkor olvasson utána . További jó ásványvíz pakolást kívánok! Részemről ennyi.
2021. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

"Saját magad vagy sorsod kovácsa, ez már nem a középkor , amilyen családba születtél azon sors várjon rád , mint felmenőidre :D"


Ez sokféle tényezőn múlik még azért.


Például, hogy egyedüli vagy, vagy vannak testvéreid is?

Mivel először oda kell eljutni már gyerekként, vagy fiatalként, hogy felismerd, hogy te nem olyan vagy mint a szüleid, illetve azok a viselkedési minták amiket látsz tőlük, azok helytelenek.


Ha van még két testvéred, akik "nevelgetnek", és erősítik a "család egységét" vagyis ennek tudatát benned, akkor sokkal nehezebb felismerni a hibás jellemvonásokat, viselkedési mintákat.


Ez nagyon szépen hangzik, hogy mindenki a saját sorsának a kovácsa, de sok esetben hiába "kovácskodik" valaki, ha már maga az alapanyag is szar, de ezt nem képes felismerni.


Szerencsére én egyke vagyok, és a "statisztika" szerint már tíz évvel lehagytam a fateromat, aki ugyanezen életkorában anno, még az anyját "támogatta" otthonában szebben fogalmazva, magyarul az anyjával élt, és éppenhogy megnősült csak a nagy semmire, aztán később format C: és kezdte előlről 43 évesen, utána lett saját háza is amiből én 3 millióval száltam ki 2007 ben amikor meghalt.


Ennek az összegnek a 15x-vel rendelkezem jelenleg ingatlan és ingó vagyonban, úgy hogy a saját anyám nem annyival szállt ki a "családi házból" mint amennyivel én, és külön élete van neki is.


Volt itt valaki aki szerint nem tudnám elvégezni a felsőoktatást.


Szerintem menne, kérdés mennyire érdemes még, és hogy milyen fordulatokra lehet számítani politikailag, melyik szektor lesz a "célpont" választások után, mivel "karrier" szempontjából már arra is rájöttem, hogy egyáltalán nem mindegy, melyik egyetemen végzi el az ember ugyanazt a szakot az oktatás sem mentes már a politikától, lásd pártszimpatizáns egyetemek, soros egyetemek, stb.


Nemtudom mennyire néznék jószemmel, ha mondjuk egy "mérnök" egy "ellenzéki egyetemről" akarna a kormány első beszállítójának multijához bejutni, vagy mondjuk a Mészáros egyik cégéhez.

2021. jún. 27. 10:57
 18/27 anonim válasza:
100%

Tehát a tudósok mind hülyék akik bizonyítják az ikerkísérletekkel , hogy az IQ főként genetikai örökség által meghatározott.?


A statisztikusok is amikor előjönnek a BELL curve-el az IQ eloszlás esetében....


Mind gonoszak és hazudnak ezek a szemét tudósok, mert hiszen az egalitárius filozófiád alapján mind egyenlőek és egyformán okosak vagyunk mint a lego emberek.

2021. jún. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Ne veszekedjetek már, szerintem egy magyar egyetemhez nem kell akkora ész egyébként sem.

Dolgoztam már pár diplomással is, volt közte ilyen is, meg olyan is.

2021. jún. 27. 11:03
 20/27 anonim ***** válasza:
25%

A lego emberesen nevettem ,tetszett:D

Könyörgöm egy szót nem írtam az egyenlőségről , én arról beszéltem hogy néha az akaraterő felülmúl mindent. Egy szóval nem mondtam , hogy egyenlően okosak vagyunk:D de lehet valaki bármennyire okos , ha nincs akaraterő.

Én úgy veszem , hogy félre értettük egymást., mivel én nem úgy értettem amit írtam , ahogyan te látod.

Kérdező te mi az istenről beszélsz? Ha ennyi tőkével rendelkezel , akkor miért egy gyakori kérdésekről vársz választ? Az ember azért megy egyetemre a legtöbb esetben mert szereti , érdekli amit csinál És ebből szeretne élni , de te inkább könyörgöm ne menj oda . Miből jöttél te rá erre? Ha nem is végeztél egyetemenxd. Tudod mi számít , hogy mennyire vagy jó, mennyit tettél bele , ez nem arról szól , hogy majd bejársz aztán megcsinálod valahogyan és akkor majd milliókat fogsz keresni egyből .Beszélned kell nyelveket , kell gyakorlat , elhivatottság . Ha ezek sincsenek meg , mégis mire fel fogsz te elkérni kezdő 500 nettot? Miért a saját szüleidhez viszonyítod magadat? A szüleiddel akarsz versenyezni?!? Nem értem .

2021. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!