Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felsőoktatási diplomás...

Milyen felsőoktatási diplomás szakot végezhetne egy közepes képességű férfi, amely szak nem avul el öt-tíz év múlva, és versenyképes jövedelmet biztosít külföldön is és Magyarországon is? (minimum 450.000 nettó kezdő).

Figyelt kérdés

2021. jún. 25. 17:46
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül a gyakorikérdésekről várok választ, de ez is csak egy oldal, mint bármelyik másik.


Nyilván nem csak egy papírért jár az ember egyetemre, hanem kapcsolati tőkéért is. Legjobb példa erre a főpolgármesterünk :D


A szüleimmel már nincs min versenyezni az egyik már nem él, és már fiatalon többet tettem le mint ők, de most kihez viszonyítottam volna, akit valóban hitelesen is ismerek, ha nem hozzájuk.

2021. jún. 27. 11:26
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Ki felejtettem , kérdező nem bántásként írtam , mielőtt annak vennéd , csak mivel én elvégeztem és mivel elvileg a “legnevesebben “ ezért mondom , ha így állsz hozzá ez nem lesz jövedelmező számodra . Mindenhol konkurencia van és ki kell emelkedni a mezőnyből, aki pedig elhívatott VAN AKARAT EREJE ( muszáj így írnom mielőtt egyenlőség fanatikusnak néznek) ő fogja elérni azt az összeget amit te szeretnél . Egyébként ezt a pártos dolgot nem tartom reálisnak, rengeteg ember 0 kapcsolattal nagyon jól felépítette a karrierjét , szerintem ez kisé fiktív .
2021. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos , hogy más országban is szükség van ismeretségekre . Szerintem ez a világon mindenhol így van .
2021. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Egyébként sem a "rendelkezésre álló" tőke számít, sosem, hanem a stabilan beáramló tőke.

Abból lehet mindíg továbbtervezni a jövőt illetően, a már meglévőt csak felélni lehet, vagy kockáztatni.

2021. jún. 27. 11:29
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi szakmád és tapasztalatod van szerintem külföldön ennél jóval a többszörösét is megtudnád keresni.
2021. jún. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Az attól függ, nem ismerek külföldi viszonylatokat személyesen, csak hallomásból. Olaszoknál pl: úgy van, hogy a versenyszektorban mindenki csak határozott idejű munka szerződéseket kap aztán ha nem hosszabbítanak így járt, ide tudnak bejutni a külföldiek is többnyire.

Az állami állások szinte örökölhetőek, és nem lehet elbocsátani belőle az alkalmazottat, csak horibilis végkielégítéssel, azok határozatlan idejűek.

A németek szerintem kamuország, kb olyan mint new-york

("a feketék építették, és most a kínaiaké") régebben, még gyerekkoromban is amikor már nem futott a szekér jöttek haza magyarországra a "kiégett" emberek a "bmwjükkel" lezülleni, meghalni pár éven belül, saját ismerősi körből jópár példát láttam erre.


Egyébként sem vagyok független, és bár kalandvágyból sem lenne semmi külföldön dolgozni, de úgyis hazajönnénk, itt élnek a rokonaink és párom testvérei unokahugai stb.

Max szezonmunkák egy, kétéves munkák játszanának, de kint letelepedés nem hiszem egyrészt mert nem is könnyű manapság már, másrészt ott se jobb annyival élni, de mondjuk a tenger miatt érdemes lenne. Harmadrészt hosszú folyamat, ha az ember nem akar belebukni.


Kollégám fia 4 évet volt kamionos és 10 évet volt tűzoltó mire megkapta a zöldkártyát New-yorkban. Most így 52 évesen megvan az állampolgárság, úgy hogy 30 körül volt amikor kiment.

Exem ismerőse pénzügyi területen dolgozott kint 3 évet aztán feleségül vette egy francia csajt franciaországban 2 év után és egy gyerek után elváltak, mert hiába volt meg a közös gyerek mega saját ház a srácot a csaj és a szülei is úgy kezelték mint egy "románt".

Most itthon van a srác már három éve.


Ha ki is mennénk, hazajönnénk, ebben biztos vagyok...

2021. jún. 27. 11:51
 27/27 anonim ***** válasza:
56%
A 450 nettó kezdőként imformatikus végzettséggel simán megvan (proginfó, mérnökinfó), akár egy bsc után is. Kérdés, hogy lenne-e hozzá türelmed, elszántságod, Kérdező?
2021. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!