Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit ér ma Magyarországon...

Mennyit ér ma Magyarországon a német nyelvtudás? Mennyire versenyképes?

Figyelt kérdés
A tényleges tudásra gondolok, akár vizsgával alátámasztva és abban az esetben ha nem vándorolsz ki. Azért kérdezem, mert én álláskeresésnél szinte csak az angollal találkoztam mint követelmény. Némettel maximum úgy, hogy angol kötelezően és előny a német, de némettel önmagában még szinte sehol. Mik a tapasztalataitok? Ja és ne a némettanárok írjanak, mert náluk ugye evidens. :D
2012. ápr. 6. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én szakmámban (jogász) pl. a németet kérik 90%-ban, vagy úgy, hogy német ÉS angol.

Ennek ugye leginkább az az oka, hogy az angolszász jogrendszer teljesen más, míg a német szinte ugyanolyan, mint a miénk.

Vagy azt mondják, hogy legyél tárgyalóképes angolul is, de németül folyékonyan kell tudni beszélni, és dolgozni is.

Szóval, nálunk a német a gyakoribb.

2012. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Majdnem annyira, mint az angol.
2012. ápr. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én turizmusban dolgozok,nálunk is 90%-ban a németet kérik,és ez mellé esetleg közép szinten az angolt. (utazásszervező ,és rendezvényszervező vagyok)
2012. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak, mások is írjanak bátran!
2012. ápr. 9. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!