Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tekintélyesebb az ELTE-n...

Tekintélyesebb az ELTE-n végezni a vidéki egyetemek helyett?

Figyelt kérdés
Valahogy úgy érzem, hogy Magyarországon az egyetemek egyeteme az ELTE, ha jót akarok, jobban teszem, ha majd odamegyek.
2021. jún. 26. 11:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

Jogon: igen.

TTK-n: általában igen, de Szeged is jó például.

Progmaton: egy kicsit igen, de a munkaerő-piacon ez csak az első munkahelyednél számít.

BTK-n: igen, de ugyanúgy a Bamba Marhában kötsz ki vele.

Tanárképzőn: igen, de kit érdekel?


Ha külföldre akarsz menni vele: teljesen mindegy, egyiket sem ismerik.

2021. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Ha külföldre akarsz menni vele: teljesen mindegy, egyiket sem ismerik."


Ez azért eléggé hihetetlen nekem. Külföldön nem ismerik az ELTE-t, ami Magyarország fővárosában található?

2021. jún. 26. 12:03
 3/22 anonim ***** válasza:
31%

Miért ismernék? A világranglistán sereghajtó helyen van, európai viszonylatban is kifejezetten gyenge. A jogi képzés hiába jó, a jog ország- és jogrendszer-specifikus szak. A TTK-ja jó. A gazdasági képzései noname képzések egyelőre (az eltecon volt jó, de az meg nem indul), a BTK-nak meg volt egy öreg meg egy fiatal tudós generációja (akik jelenleg 80 illetve 50 évesek), de mostanra a képzés lezüllött, nemzetközileg súlytalan. Az elte progmat egy jó képzés, de nem kiemelkedő Európában egy ETH Zürich, TUM München stb. mellett. Egyszerűen nem látszunk a térképen. Azok ismerik kicsit a magyar egyetemek, akik vagy voltak itt konferencián, vagy ösztöndíjon, vagy van magyar kollégájuk/beosztottjuk…


… eleve hülyeség, hogy Budapesten van vagy 15 egyetem… az addig oké lenne, hogy lenne külön egy műszaki egyetem mondjuk meg esetleg egy gazdasági. De a normális az lenne, hogy 1 város, 1 egyetem (“University of Budapest”). Azt, hogy Eötvös Loránd, ne várd, hogy egy angol vagy francia megjegyezze. Nincs is miért.

2021. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem pont neked való, menj csak oda! :)
2021. jún. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%
Országosan a Szegedi Tudományegyetem a legjobb. Pont most volt ranglista, az van az első helyen.
2021. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

5.


THE:


Semmelweis 401-500

[link]


Szeged 801-1000

[link]

2021. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
Nem érdekelnek az okoskodások, én leírtam, amit tudok, és kész. A kérdező pedig döntsön a legjobb belátása szerint.
2021. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

[link]


Tessék te nagyokos.

2021. jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 26. 14:07
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem maga a név nem igazán számít, illetve azt gondolom a képzés tekintetében sincsen nagy különbség az ELTE és a nagyobb vidéki egyetemek között. Persze, a tanterv mindenhol másképp épül fel, de ez önmagában nem jelenti azt, hogy egyik egyetemen jobb vagy éppen rosszabb lenne a színvonal mint a másikon. Viszont én már inkább a budapesti egyetemeket preferálom - legyen az ELTE, BME, Corvinus, Károli vagy bármely másik - egyszerűen azért, mert a fővárosban vannak. Persze vannak hátrányai is, ha pl. valaki vidékiként szeretne a fővárosban tanulni értelemszerűen nehezebb helyzetben van (mondjuk kap-e kolit, ha nem kap akkor tud-e ingázni vagy albérletbe menni, az albérlet jó drága stb.). Ugyanakkor szerintem egy nagy előnye, hogy Budapesten minden téren sokkal több a lehetőség mint vidéken. Például szerintem ma már nagyon nem mindegy, hogy hol végzed a gyakorlatod vagy később pályakezdőként milyen munkahelyen tudsz elhelyezkedni, egyáltalán el tudsz-e helyezkedni a tanulmányaidnak megfelelő területen. Ha az ELTE-ről beszélünk, akkor azért az egy nagy egyetem, sok programmal, kapcsolattal, szak kolikkal stb. és ez is számít. Valamint ide lehetne még sorolni a nyelvtanulási lehetőségeket vagy más képzéseket, de akár a szimpla diákmunka lehetőségek tekintetében is Budapest vezet. Valamint az már egyéni preferencia kérdése, hogy kinek szimpatikusabb a fővárosi élet, a városkép, a helyi szórakozási és kikapcsolódási lehetőségek, a közlekedés stb., stb. Nem mondom, hogy vidéki egyetemeken abszolút ne lennének ilyen lehetőségek, ne lehetne jó vidéki egyetemen tanulni vagy ilyesmi, de nekem ez a meglátásom.

Én Pécsett végeztem az alapképzést és azt gondolom a képzés nem volt rossz, szerettem egyetemre járni, picit ilyen családiasabb volt a közeg (ez szaktól is függ persze), könnyebb volt bejutni a kollégiumba, közelebb is volt a lakhelyemhez, a város maga is nagyon szép, hangulatos. Ugyanakkor úgy éreztem mintha csak az egyetem tartaná életben és számomra nem volt túl változatos a pécsi élet. Voltak jó kis kávézók, múzeumok, szép kiránduló helyek, a Tudásközpont könyvtára egyetemista szemmel elég menő, az egyetemi programok főleg bulik és koncertek voltak stb., de egy idő után az ember megszokja. Én leginkább a szakmai lehetőségeket hiányoltam. A mesterképzést már Budapesten végzem és egyelőre sokkal jobban tetszik, pont a több lehetőség miatt.

2021. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!