Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 22 évesen nem túl késő már...

22 évesen nem túl késő már egyetemre menni?

Figyelt kérdés
1 éve végeztem a középsulival (érettségi+szakma) de nem vettek fel sehova dolgozni, úgyhogy úgy döntöttem, hogy egyetem. 2022 februárjában vagy szeptemberben kezdeném, mert ez az ötlet kb. 1-2 hete jött, úgyhogy az idei szeptemberi kezdés már kizárva. Köztetek van olyan aki ennyi idősen vagy még később kezdte?

2021. jún. 27. 20:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem 21 évesen kezdtem. Még “aggódtam” is, hogy én leszek a legidősebb a csoportból, de voltak tőlem idősebbek is :D

24 évesen kezdtem a második szakot, igaz ezt levelezőn csinálok.

De nálunk nappalin volt olyan aki 35 évesen járt és senkit nem zavart :)

2021. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%
32 leszek és most kezdek majd hozzá az 4. diplomámnak, nem érzem hogy késő lenne. Szeretnék jól élni (nincsenek nagy vágyaim, tehát hitelmentes lakás, nyugodt élet, nyaralás külföldön), ez motivál. Ha a jelenlegi fizetésem 1,8-szorosát kapnám már elégedett lennék.
2021. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Pacsiii!

22 vagyok, szeptemberben fogok kezdeni nappalin, sajnos egyszer már elb@sztam a jelentkezést, idén nem hagyom magam.

Egyébként, augusztusban lesz a pótfelvételi, aki februárban nem jelentkezett sehova, illetve akit nem vettek fel sehova, az tud majd augusztusban jelentkezni, és már tavaly is elég sok államilag támogatott szak volt a pótfelvételin is!

Szóval hajrá, tanulni sohasem késő, dolgozni ráérsz még egész életedben!

2021. jún. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

18 éves kora után, fiatal felnőtt fejjel az ember oda felvételizik, oda megy tanulni, ahová akar, és senkinek nem tartozik magyarázattal.

Nagyon sok (főleg művészeti) egyetem van, ahová gyakran 5-8 évig felvételiznek az emberek, és egyáltalán nem gáz nem 18 éveskeként elkezdeni.

2021. jún. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
28 vagyok, és idén kezdem az egyetemet levelezőn. Miért lenne késő? Egy életed van, azt kell csinálni amit szeretnél. Úgyis 200 éves korunkig fogunk dolgozni, legalább azt és olyan szinten csináljuk amit és amilyen szinten szeretnénk.
2021. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!