Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri 20 évesen...

Szerintetek megéri 20 évesen egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Kihagytam 1,5 évet,elmentem dolgozni stb,és talán egy picit megbántam,de most gondolkodtam az esetleges továbbtanulás lehetőségén.Ha most szeretnék menni akkor is kell érettségit irnom?Fizetni kell,vagy lehet támogatást kapni még igy is,hogy kihagytam egy évet.Meg ha most mennék akkor minden nap be kell járnom,vagy elég lenne,ha munka mellett mennék vizsgára? Nem igazán foglalkoztam eddig ezekkel a kérdésekkel és nem teljesen világos minden,hogy mi hogy megy

#egyetem #továbbtanunlás
2021. jan. 3. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Természetesen nem kell újra érettségizned, elfogadják a 2 évvel ezelőttit. Jelentkezhetsz államira is, igen. Ha nappali képzésre mész, akkor ott be kell járnod. Ha dolgozni szeretnél, akkor levelező képzésre lenne érdemesebb menned.


Egy NAGYON FONTOS dolog viszont van: 2020. ota az egyetemi felvételi feltétele a legalább egy emelt szintű érettségi megléte. Ha ez neked nincs, akkor a szak követelményeinek megfelelően általad kiválasztott tárgybol le kell érettségizned emelt szinten. Ez pénzbe kerül, kb. 40.000Ft-os egyszeri kiadást jelent.

2021. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamint ha még idén szeretnél a szeptemberben induló képzésekre jelentlezni, akkor február 15 ig le kell adnod a jelentkezésedet a felvi.hu-n és ha van tárgy, amiből esetleg újraérettségiznél a több pont/emelt érettségi miatt, akkor arra is külön kell jelentkezned február 15-ig a kormányhivatalban, vagy egy érettségit indító középiskoládban.
2021. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem nem éri meg. Ilyen bugyuta kérdéseket. A többség nálad sokkal idősebben kezdi el..
2021. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Igen, én is most megyek, mert betegség miatt megcsúsztam a középiskolával. (Most januárban töltöm a 20-at, az egyetemi jelentkezést már leadtam az E-Felvételin keresztül). Csak emiatt fel ne add.
2021. jan. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Érettségi alatt az emeltet értettem,mert tudom úgy hallottam,hogy sok szaknál alapkövetelmény. Egészségügyi középsulit fejeztem,gondolkodtam,hogy valami hasonló szakon tanulnék tovább(például mikrobiológia),oda elég lenne egy emelt szintü biológia?Meg a pontszámitás hogy van?Nézik a középiskolában elért eredményeimet meg + az emeltet amit majd irnom kell?
2021. jan. 4. 14:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a pontszámítás:

[link]

2021. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És pl mikrobiológia szakra elég lenne egy emelt biosz?Nehéz megirni egy emelt bioszt jóra?Valamint a nappali vagy levelezős a jobb választás?
2021. jan. 4. 14:25
 8/9 anonim ***** válasza:
A levelezőst akkor válaszd szerintem, ha mellette tudod, hogy sokat kell majd dolgoznod.
2021. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És pl szegeden sok szakra elég egy emelt?Mert most ennyi idő alatt nem hiszem,h fel tudnék készülni 2 emeltre
2021. jan. 4. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!