Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik budapesti egyetemre...

Melyik budapesti egyetemre jelentkezzek 2022-ben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig vidéken tanultam bölcsészként,viszont látom,hogy ezzel igencsak mellényúltam (anno nem volt átgondolt a továbbtanulás). Jövő ősztől szeretnék egy másik képzést elkezdeni Budapesten,amivel majd eredményesen el tudnék helyezkedni. Elsődlegesen valamilyen gazdasági terület érdekelne. Ti melyik szakot,egyetemet ajánlanátok? Az egyetemek kapcsán mi a tapasztalatotok:

- Hol hallgatóbarátabb az oktatói gárda és az adminisztráció (ügyintézők,netes felületek)?

- Hol lehet több ösztöndíjra pályázni?

- Melyik egyetemen fizetik rendesen az ösztöndíjakat,hol csúsznak vele?

- Hol erős a hallgatói közösség,pörgősebb a hallgatói élet,hol lehet könnyebben ismerkedni?

- Melyik egyetem épületeinek előnyösebb az elhelyezkedése,pl. közlekedés,biztonság szempontjából?

- Melyik egyetemen van nagyobb esély kollégiumba bekerülni,melyiknek van jó kollégiuma/szakkollégiuma? Mely koleszoknak jó az elhelyezkedése,pl. bolt,kondi,kajálda,szórakozóhelyek szempontjából?

- Melyik egyetemen lehet személy- és készségfejlesztő kurzusokat,tréningeket elvégezni?

- Hol segítik aktívan az SNI-s hallgatókat?

- Tudományos és karrier szempontból hol pártfogolják legjobban az oktatók a hallgatókat?

- Melyik egyetem biztosít demonstrátori lehetőséget?

- Hol adnak versenyképes specializációkat?

- Hol korrektebb a vizsgáztatás,hol szívatják a hallgatókat? Hol szoktak csúszni a jegybeírással?

- Melyik egyetemnek jobb a könyvtára és hol biztosítanak nyomtatási lehetőséget?

- Melyik egyetemnek van esetleg saját konditerme?

- Milyenek a gólyatáborok? Vannak kollégiumi gt-k is?

- Hol kisebb az önköltségre való átsorolás esélye?

Ennyi jutott eszembe,de más szempontokat is szívesen meghallgatnék. A korrekt válaszokat előre is köszönöm!



2021. jún. 29. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Az SNI-s hallgatókat nem segítik sehol, nem jár semmiféle kedvezmény nekik. Általános iskolában,maximum középiskolában jár ezért +idő dolgozatnál vagy hasonlók,de egyetemen ilyen nincs.
2021. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen SNI-re semmit nem kapsz (és ez így is van rendjén). Pszichológushoz járhatsz, de sajnos azoknál sosincs idő, illetve nem az egyetemi pszichológusok a legjobbak (aki profi az nem állami pénzért dolgozik)

Ha diszlexiás vagy és papírod is van róla, akkor kaphatsz több időt ZH-n/vizsgán, de érdemes szem előtt tartani, hogy a munkáltatód ez nem igen fogja érdekelni a későbbiekben.

2021. jún. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!