Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van egy kétszakos tanári...

Van egy kétszakos tanári diplomám. Angolt szeretnék tanulni még. Beszámolják a fősikolai négy évemet, hogy az anglisztika szakon a képzési idő csökkenjen?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tanultál angoloul, akkor nem. Ez esetben három év alapképzéssel és egy év tanárképzéssel kell számolnod, ha ismereteim nem csalnak. Tehát csak a tanárképzés rövidülhet le neked.
2010. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A félreértések elkerülése végett az angolul tanulás alatt azt értettem, hogy angol szakon tanulni.
2010. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha van már tanári végzettséged és egy felsőfokú nyelvvizsgád, akkor nem muszáj elvégezni a BA képzést, hanem jelentkezhetsz egyből MA-ra. Feltétlenül nézd meg, hogy mit ír erről annak az intézménynek a honlapja, ahova jelentkeznél! Ez általában a tanári mesterképzés részben szokott lenni, ott leírják, hogy milyen feltételei vannak annak, hogy teljesértékűen beszámítsék a korábbi diplomádat, és ne kelljen elölről kezdened az egész 5 és fél éves tanárképzést.
2010. aug. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy ha van már tanári végzettséged és egy felsőfokú nyelvvizsgád, akkor nem muszáj elvégezni a BA képzést, hanem jelentkezhetsz egyből MA-ra. Feltétlenül nézd meg, hogy mit ír erről annak az intézménynek a honlapja, ahova jelentkeznél!"


- Rosszul tudod; ha van teljeseített 50 kreditje bizonyos tematikában anglisztikás tárgyakból, és mellette van egy felsőfokúja is (ami szintén a jelentkezés feltétele), akkor lehet szó arról, hogy így jelentkezzen. Szép is lenne, ha egy felsőfokú kiváltaná azt, amit mások három éven át tanulnak...


"Ez általában a tanári mesterképzés részben szokott lenni, ott leírják, hogy milyen feltételei vannak annak, hogy teljesértékűen beszámítsék a korábbi diplomádat, és ne kelljen elölről kezdened az egész 5 és fél éves tanárképzést."


- Teljesértékűen csak egy korábbi fősikolai vagy egyetemi angol szakos diplomát leehtne beszámíttatni. Éppen azért hívják teljesértékű beszámításnák, de gondolom, a kérdező nincs ennek a birtokában. És leírtam, hogy nem kell öt és fél évet elvégeznie.

2010. aug. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, légyszíves azért ne ess nekem! Valóban, megfeledkeztem arról, hogy 50 kreditet még teljesíteni kell anglisztika alapképzés területéről, plusz kell a felsőfokú is. Mea culpa.
2010. aug. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem estem neked.
2010. aug. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor kb 4 év alatt elvégezhető?
2010. szept. 4. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!