Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet bejutni bármilyen...

Hogy lehet bejutni bármilyen egyetemre, miket érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok egyetem témában.

Nagyon ismeretlen nekem az egész iskolai rendszer még.

Nincs érettségim, sajnos a matek miatt bukta de tervezem újra írni.

24 vagyok és szeretnék egyetemre menni de nem tudom érdemes lenne e, megtudom e találni a hivatásomat?

Az egyetemeken tényleg kell több ezer ember előtt előadásokat tartani meg minden?

Milyen szakokra szoktak a legtöbben jelentkezni?

Budapesten melyik az 5 legjobb egyetem?

Egyetemre csak is érettségivel lehet bejutni és ha annak nagy része nem 5ös átlag akkor bukta?

Bocs ha hülyét kérdezek de tényleg mostanában kezdtem böngészni az egyetem világát.



2021. júl. 2. 02:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi alap, anélkül nem mehetsz egyetemre. Felvi.hu-n tudsz tájékozódni a témában. Ha alapvetően nem voltál 4-es 5-ös tanuló, akkor jobban jársz, ha 2 tantárgyra fekszel rá és azokból nagyon jó érettségit írsz.

Szükséged lesz legalább egy emelt szintűre, de ez szaktól függ. Szerintem előbb találd ki, milyen szak érdekel, van felvin szakkereső, az összeset el tudod olvasni, mire jó, illetve milyen érettségi kell hozzá. Az előző évi ponthatárokat is meg tudod nézni, de jellemzően itt a gyk-n is szoktak segíteni, ha elakadsz valamiben.


Szóval elsőnek találd ki, milyen terület érdekel, egy orvosihoz más érettségi kell mint pl. egy mérnökihez vagy gazdaságihoz. Felvin teszt is van, hogy segítsen eldönteni, az érdeklődési köröd alapján mit érdemes tanulnod.

2021. júl. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

[link] <-- Ezen az oldalon böngéssz, itt minden fent van.


Alapvetően kell egy érettségi, amelyben az egyik tárgyadat emelt szinten kell teljesíted, hogy egyáltalán felvételizhess. Mindezek mellett egy államilag elismert komplex típusú középfokú nyelvvizsga sem árt az elfogadott nyelvekből, mert a diploma kiadásának ennek megléte is feltétel.


Különböző szakokra eltérő követelmény van.

Ahhoz, hogy szóba kerülhessen az, hogy felvegyenek,jelenleg minimum 280 pontot kell teljesítened, ami ha érettségi eredményből jön össze, akkor a szak követelményében szereplő két tárgyat elég gyenge négyesre teljesíteni, bár ez a legtöbb szakon nem elég.


Több ezer ember előtt pedig maximum akkor tartasz előadást, ha valami témához nagyon konyítasz, ennyi ember előtt még a doktori tanulmányaid alatt sem fogsz előadni.


Az pedig, hogy melyik az 5 legjobb egyetem, teljesen értelmetlen kérdés, mert mindegyik másban jó, ráadásul ezt, hogy mi a jó ezt sem lehet egzakt módon meghatározni, tőled függ, hogy milyen kimeneti tudással végzed el.

2021. júl. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

[link]

Itt tudsz keresni szakokat (a szűrő nem tökéletes, de jobb a semminél)


itt érdemes vagy az alapképzés vagy az osztatlanra szűrni (felsőoktatási szakképzés szerintem felesleges, mesterre pedig diploma után tudsz menni az adott szakból)


Tehát itt keresel egy neked tetsző/munkarendű egyetemet, legyen pl:

[link]

Debreceni Egyetem, élelmiszermérnöki.


itt megtudod nézni, hogy mi az érettségi követelmény: Az alábbi érettségi vizsgák közül kettőt kell választani. Mondjuk jó vagy angol/informatikából.


[link]

Itt meg tudod nézni, hogy tavaly mennyi pont kellett a bejutáshoz 282 pont.


Ilyenkor elkezdhetsz gondolkodni, hogy van-e elég pontod.

Matekot akkor mindenképpen újra kell írnod, de kell mellé egy emelt, mivel kötelező a jelentkezéshez. (célszerű azt választani ami a választott tárgy lesz)

Szóval ezen példa esetén legyen az angol.

Mondjuk legyen az info érettségid 60%, akkor az angolt legalább 60% ra kell letenned és így lesz 290* pontod, és ha szerencséd van akkor bejutsz.

*60+60=120; 120x2=240 , 240+50=290 (50+ pont az emelt érettségiből jön, minimum 45%-tól)


kb ennyi

2021. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!