Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy fogorvos munkája mennyire...

Egy fogorvos munkája mennyire megterhelő?

Figyelt kérdés
Lelkileg, fizikailag pl? És átlag hány órát dolgoznak egy nap, illetve egy héten? Megéri nőként ezt a hivatást választani, ha a családalapítás is fontos lenne mellette?
2021. júl. 4. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Nem feltétlenül kell hivatásról beszélni, mert az valami irracionális okra visszavezethető, szinte vallásos lelki elköteleződést jelent. Elég, ha foglalkozásnak tekintjük. Fizikailag fárasztó, bár már sokan ülve végzik, az alattunk lakó öreg fogorvos lábain vastag visszerek vannak. Nők előnye, hogy kisebb és ügyesebb kézzel rendelkeznek a páciensek meg talán beleérzőbbnek találják őket, mint egy férfi fogorvost. Volt egy előnytelen fizikai alkatú fogorvosnőm, aki nyomdafestéket nem tűrő kifejezéseket használt ("ne szard össze magad bazmeg)" és érdekes módon nála kezdtem el nem annyira tartani a beavatkozástól. Jelen fogorvosnőm is egy tenyeres-talpas, de rendkívül megnyugtató, ráadásul annyira felszerelt (számítógép, panoráma röntgen, modern kezelőszerkentyűk), hogy már önmagában az is megnyugtató.
2021. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lelki oldaláról nem tudok, de szerintem itt nem vállalsz túl nagy felelősséget. Igen, elb**zhatod az arcideget, igen félrekezelhetsz, de nem élet-halál között van egyetlen páciensed sem, a kezeid között sem fognak a te hibádból meghalni. Van rajtad felelősség, de messze nem annyi, mint egy sebészen.


Fizikailag meg baromi sokat állsz, miközben aprólékos munkát kell végezned egy apró fogon, ami egy apró szájban van (mai napig nem értem, hogy fér be annyi minden egy páciens szájába, nagyon ügyesen megoldják, de biztos nem egyszerű). Van aki ül, de nyilván nem egy támlás széken, hanem a páciens fölé kell hajolni, a kezeidet is tartani kell. Szerintem fizikailag fárasztó.


A munkahét meg attól függ, hogy ki vagy és hol dolgozol. Milyen területen (fogszabályzás, szájsebészet stb.) és milyen pozícióban (alkalmazott, vagy épp a vállalkozás tulajdonosa).


Az én fogorvosom 5 gyermek édesanyja, közöttük vannak ikrek is. Férje szintén fogorvos. Szerintem nagyon jól megoldják, különben nem vállaltak volna ennyit.


Én nem látom, miben akadályozna ez a munkakör egy családanyát. Túlóra mindenhol van, itt is.


Hivatás ügyében csatlakozom az első válaszolóhoz. A szakma, foglalkozás nem hivatás. A hivatás az személyes elköteleződés, nyomós okból.

2021. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 5. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!