Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológia alapszak jó...

Szociológia alapszak jó kiindulás data science továbbképzéshez?

Figyelt kérdés
Szociológusként végeztem, de sosem dolgoztam konkrétan a szakmában és már nem is hiszem, hogy fogok. Továbbtanuláson gondolkodom, és mivel mi is tanultunk alapszinten statisztikát, az adatanalitika, az üzleti adatelemzés lenne egy valamennyire releváns terület. Van valakinek tapasztalata e téren?
2021. júl. 5. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem annyi tapasztalatom van a témában, hogy több profi elemzőt is ismerek szociológus alapképzettséggel... illetve ha megnézed a kaggle stb. felméréseket, as social science ha nem is túl nagy százalékban, de azért sok adattudósnál előfordul mint alapképzettség...


Azt is tudnod kell, hogy a Facebooknak, Googlenek stb. van Social Data Science osztálya, és most már vannak kifejezetten ilyen nevű szakok is...


A legjobb, amit tehetsz magaddal, hogy elmész az elte survey statisztika és adatanalitika képzésére, vagy külföldi mesterszakot csinálsz ilyen irányban... persze megy ez mesterszak nélkül is, csak találj valami rendes curriculumot (tipp: IBM Data Science a Courserán, guglizz rá).


A legnehezebb az első ilyen állásodat megkapni, itt minden követ meg kell mozgatni amit tudsz...

2021. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Neztem az eltes kepzest, csak az nappali, amit munka mellett nem tudok kivitelezni. A corvinus uzleti adatelemzo kepzeset neztem. Arrol esetleg velemeny?
2021. júl. 5. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz a tanterve, köze sincs a témához. Felejtős.


Jobban jársz akkor Coursera specializációkkal. Keress rá arra, hogy IBM Data Science Coursera.

2021. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azokat mar csinalom ;-) koszi!
2021. júl. 5. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!