Bútorasztalos tanfolyam Budapesten? Nőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kacérkodok a gondolattal hogy bútorasztalosnak tanulok. 28 éves nő vagyok. Semmi ilyen tapasztalatom nincs. De nagyon érdekel a szakma.

Aki ajánlja miért? Aki nem,miért?

Mind a szakma mind a tanfolyam érdekelne, hogy kit,mit és hol ajánlanátok hogy tudjak is érvényesülni ne csak "leoktassanak" a pénzért egy nagyon alap tudást?

Köszi előre is :)



2021. júl. 9. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha tanulni akarsz, akkor azt ajánlottam volna, hogy menj két éves esti képzésre, iskolarendszerűben. Bár ezt idén cseszték szét, lehet hogy ez sem a legjobb forma...Nem tudom igazából. Az az igazság, hogy én nőként végeztem el a burkoló tanfolyamot nagyon pici alaptudàssal estin, és nálunk még normálisan oktattak, ettől az évtől kezdve viszont átformáltàk az "oktatàst"(értsd: teljesen szétcseszték), tehát sokat nem fognak tanítani már iskolarendszerűben sem. Eddig azt ajánlottam én is, hogy ha valaki tanulni akar, és van rá lehetősége, akkor menjen két évesre, már most lehet, hogy jobban megéri a fizetős. Meg is írom miért: Eddig volt elmélet, gyakorlat, heti 2-3 nappal. Bejártál tantermi oktatásra, a tanműhelyben meg gyakorlati oktatás volt(az én iskolám tanműhelye pl. nagyon jó, jól felszerelt volt), és leadtàk azt az anyagot, amit kellett. Tudtál tanulni. Ettől az évtől kezdve viszont a kormány úgy döntött, hogy nincs tanítás, menjenek ki az oktatók is, meg a diákok is valami retkes multihoz, és ott dolgozzanak(értsd: semmi szakmabelit nem fogtok csinálni, takarítàs lesz, stb), és ennyi, ezt elmélet helyett is. Tehát nem fogtok tanulni semmit. Én is ettől rettegek. Szeptemberben kezdeném a következő szakmát, de mondták, hogy sok jóra ne számítsunk...Ha van pénzed fizetős képzésre én azt ajánlom, hogy azt nézd meg, hogy ott most jelenleg ez hogyan is zajlik. Ha hasonlóképpen, akkor nyilván jobban megéri az ingyenes(ha van még szabad szakmád, amit kitanulhatsz). Én is nagyon hezitàlok pont ezért a fizetős, és az ingyenes szakma között.
2021. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt kifejtettem, hogy attól függetlenül, hogy nő vagy én ajánlom a képzést. Egy hátránya van, hogy ha ebben akarsz vállalkozni, akkor oda majd elég nagy tőke fog kelleni. De van rá kereslet, szóval megéri belevágni. Én is dolgoztam már néhány házban, és egyre nagyobb divat az egyedi konyhabútor, fürdőszobaszekrény, stb.
2021. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!