Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen pszichológia szakra...

Egyetemen pszichológia szakra anyag biológiához?

Figyelt kérdés

Elképzelhető, hogy bejutok, de mivel szakközépiskolában voltam (közgazdaságin) biológiát nem tanítottak semmit.

Anyag, követelményt amiből a szakon tanulnak esetleg vizsgára tudna valaki adni?

Vagy esteleg specifikus könyv címet, pdf-et akármit.

Vagy bármi más ajánlat, hogy hogy kéne készülnöm rá?



2021. júl. 17. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Egyetemtől függően eltérő lehet a pszichológia szak mintatanterve, tehát hogy pontosan milyen tárgyak vannak a képzésen. Ennek nézz utána az egyetemek honlapján. Tudomásom szerint biológia nincsen ezen a szakon, max. az anatómia az, ami ilyesmi és nehezebb tud lenni. De ezeknek tényleg neked kéne utánanézni, ha már ez a szak érdekel.
2021. júl. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én a konkrét könyvekre már nem emlékszem, meg amúgy is nyilván suli, sőt akár évfolyam függő is lehet. De szerintem ha nem tanultál korábban bioszt, akkor egy középiskolai biosz könyv is megteszi egyelőre "felzárkózásképp". Gondolom nincs ilyened, de valakitől talán tudsz kölcsönkérni. Nyilván a növények, állatok nem kellenek, de a sejtek alapvető felépítése és az emberekkel kapcsolatos anyag kell. A gerincvelőtől a légzőrendszerig szinte minden élő fog jönni változatos részletességgel, legalábbis nálunk így volt. Hosszútávon pedig az idegrendszer és a hormonok lesznek a legfontosabbak, de az alapokat a többi rendszerről is meg kell tanulni.

A vizsgával pedig még ne foglalkozz, mert úgyis elmondják majd az első órán, hogy miből és hogyan kell arra készülni. Pont ezért nem is tudunk semmi nagyon konkrét dolgot mondani azon kívül, hogy nagyjából milyen témákat érdemes átnézni. De sok sikert, és azért pihenj is nyáron, mert később kevesebb alkalmad lesz rá. :)

2021. júl. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
[link] ELTE-re jártam, itt találod az anatómia-élettan előadások diasorait, témaköreit stb. Lehet, hogy már nem teljesen friss, mert az alattunk lévő évfolyamnak is már más volt a tanterv, de ez ad egy képet neked arról, hogy miről is szól a tananyag. Szerintem előre tanulgatni felesleges, nem leszel hátrányban túlságosan, maximum nehezebben áll rá az agyad és töbebt kell készülni majd a vizsgára.
2021. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mozaikos középiskolai bilógia könyveket tudom ajánlani. Viszonylag részletes, szóval ha nem tanultál előtte bioszt akkor esetleg ezeket is érdemes előtte/közben olvasni miközben majd tanulsz az egyetemi dolgokból.
2021. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!