Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikai egyetemre mennyir...

Informatikai egyetemre mennyire fontos egy laptop?

Figyelt kérdés
Ősszel kezdek programozó szakon, és el kezdtem gondolkodni rajta, hogy milyen laptopot vegyek. Nem vagyok annyira tisztában vele, ezért érdekelne, hogy programozó szak esetén minden nap célszerű laptopot hordani? Vagy nem is kell hordani, hanem leginkább otthoni tanulásra célszerű venni? Asztali gép nem jöhet szóba, mert nem lenne neki elég hely az albérleti szobámban, így marad a laptop.

2021. júl. 21. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Max házi bemutatásra kelhet, arra se minden tárgynál, szóval ha nem arra jegyzetelsz vagy nem dolgozol napközben valami projekten, akkor felesleges cipelni.


Otthonra/albérletbe bőven elég.

2021. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj mindennap hordani, sőt hordozni se muszáj. A laptop főleg a beadandók és egyéb adminisztrációs ügyek intézése miatt lehet fontos/hasznos, mert bár van gép a könyvtárakban, de ha neked este 11-kor jut eszedbe, hogy húú meg kéne nézni azt, hogy mi van, ha...? Akkor nem tudsz mit csinálni. És szórakozásm kikapcsolódás, szaktársakkal kapcsolattartás miatt sem rossz, ha van.
2021. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Ja és arra a kérdésre is válaszolva, hogy "milyet?", egy alapabb/alsó középkategóriás bőven megfelel a szak végéig. Nem tudom, hogy infón belül melyik szakra fogsz menni, de még a mérnökinfón sincs nagyon gépet leterhelő szoftver, amit használni kellene. Ha nem gond, hogy használt a gép, akkor az üzleti kategóriás, dell, lenovo, hp, ibm gépekkel nem lőhetsz mellé, robosztusak és elég jól bírják a strapát és pár év után a nagyobb cégek leselejtezik és akár fél, vagy harmad áron megkaphatod a pár évvel ezelőtti szuper hardveres gépeket.
2021. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Beandandó bemutatására kell főként, másra nem igazán.
2021. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb soha sem viszem be a laptopomat egyetemre Mérnökinformatikus szakra (nyílván most online oktatás miatt, de előtte voltam jelenlétiben) leginkább azért mert ha be is vinném semmi pluszt nem adni.


Rettenetes jegyzetelni rajta.


Egyedül azért jó, hogy ha online fent vannak a diák és a tanár túl gyorsan vált vagy éppen számodra könnyebb a laptop képernyőjét nézni, akkor jól jöhet. Meg ha adminisztratív információ van pl.: diából egy linket kimásolni, egy weboldalt elmeteni amit elmondtak talán egyszerűbb hogy rögtön rátudsz menni. (Persze telefonnal is, de nem ugyan olyan egyszerűen.)


Amúgy csak elveszi a figyelmet. Gyakran elbóklászol olyan oldalakra, amiket nem kéne nézned. Pl.: Facebook.

2021. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5# Ja meg laborokra vittem be, de inkább idegesítő voltam a saját laptoppal, mert a fejlesztő környezet sokszor nem működött rajta így sokat konzultáltam a labor vezetővel és összeségében szükségtelen volt.


Minden amit megcsinálsz laboron eltudod magadnak küldeni, így bár lehet használni saját laptopot nem szükséges.

2021. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznosak voltak. 👍🏻
2021. júl. 22. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!