Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » E 3 közül melyiket választanátok?

E 3 közül melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Felvettek a világ egyik legjobb egyetemére a stockholmi egyetemre. Közben az egyik legjobb magyar egyetemre is felvettek. De ahogy gondolkodtam azon hogy mit is akarok azon gondolkodtam el hogy mi van, ha semelyik opciót nem akarom. Régi álmom, hogy mozdonyvezető legyek és ez az évek során mindig feltört bennem. Most eléggé meglőve állok itt, mert nem tudom mit tegyek.

2021. júl. 22. 23:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Keress egy tanácsadó szakpszichológust, aki kiterapizálja belőled a választ. Ezt nem ismeretlenek fogják neked megmondani, magadnak kell rájönnöd, max. jó kérdéseket lehet feltenni, erre való a szakember. A felelősség a tiéd, ez a te életed!
2021. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Legyen főiskolai végzettséged!!


Én 1 sikertelen kísérlet után nem próbálkoztam többet a felvételivel, mert - ráadásul pont a vasúton - olyan munkakörbe kerültem ahol nem kellett állami felsőfoku végzettség, viszont meló mellett már nem ment a felvételire tanulás sem...

Most ott tartok, hogy a vasútról kirúgtak, nincs melóm, de ha lenne egy főiskolai végzettségem, akkor nagyságrendekkel több állásra jelentkezhetnék!

Hidd el, hogy néhány év múlva rohadtul fog hiányozni az a diploma....


Legyen egy diplomád!

Ez legyen az első!!!!

Aztán utána még mindig elmehetsz mozdonyt vezetni minden gond nélkül.


Ha 18 éves vagy akkor ráadásul nem is felvételizhetsz mv-nek, mert 21 év a korhatár, addig meg már 6 félév meg is lesz a fősuliból :)


Nézd meg a Zolit:

ő is úgy nyomja a mozdonyvezetést, hogy közben csinál egy kicsit mást is :D

[link]

2021. júl. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Amikor a világ legjobb egyeteme szavakat hallom, elég sok eszembe jut, de a stockholmi valahogy nem. xD
2021. júl. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pedig a 69.🥵 helyen van. Igazából tudom hogy kifogok menni, miután elvégeztem még csinálhatok mást is. Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 23. 10:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha már 20 éves vagy akkor én a helyedben mozdonyvezetőnek jelentkeznék. Legalább kiderülne, hogy most orvosilag alkalmas vagy-e. A korral előrehaladva nehezebb megfelelni az előzetes orvosin... Egyébként munka mellett is el tudsz végezni pl. egy közlekedésmérnöki szakot, igaz nehezebb egy kicsit, de nem egy embert ismerek akinek sikerült.
2021. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel, meglett a döntés. A magyar egyetemre fogok menni, mert egyszerűen jobbak a lehetőségek a kurzus után. Ja, és igazából már van eg, diplomám csak a mesterszakon vaciláltam.
2021. júl. 23. 23:31
 7/13 anonim ***** válasza:
"Egyik legjobb magyar egyetem..." Én nem látok közöttük akkora hú de nagy különbséget. Elárulod, hogy szerinted melyik érdemli meg ezt a "címet"?
2021. júl. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

#7

Nyugi, csak álomvilágban él a kérdező és próbálja piedesztálra emelni azt a kb. nulla teljesítményt, hogy felvették valami egyetemre, meg ugye a stockholmira is, ami gondolom nem olcsó játék, anyuék fizetik az x évét aztán nagy arccal előadja, hogy mindent egyedül ért el. Ilyen amikor valaki azt hiszi, hogy körülötte forog a világ.

2021. júl. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ja hogy csak az msc... a mestert meg tudnád csinálni mc tanfolyam mellett is!

a mv tanfolyam egy főslihoz képest lepkefing.

van több olyan kollégám is aki fiploma mellett vezet. aztán majd bekerülnek valami irodai munkára ha akarnak. mindenesetre a vasút jó ugródeszka lehet, sok tapasztalatot lehet gyűjteni.

2021. júl. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Érdekes,.hogy nem az egyetem és a kar nevét irod, hanem hogy a magyar legjobb egyeteme, meg a legjobb egyetem a világon 😄😄😃
2021. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!