Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan dönthetném el tizenéves...

Hogyan dönthetném el tizenévesen, hogy mit szeretnétek csinálni hátralévő életemben?

Figyelt kérdés

Az idén érettségiztem, és beadtam a jelentkezésem két helyre a DE-en.

Az utóbbi hónapokban úgy éreztem rossz döntést hoztam, de tulajdonképpen semelyik másik szak sem érdekel, ezek voltak azok, amikben voltak legalább részek, amik megfogtak.

Végül tegnap kiderült, hogy nem vettek fel egyik helyre sem. Három ponttal csúsztam le, mert megemelték a ponthatárt a tavalyihoz képest.

De egyáltalán nem voltam szomorú, úgy éreztem, hogy kaptam még egy lehetőséget, hogy újragondoljam, mi is akarok lenni, mivel szeretnék foglalkozni.

Ami persze 18 évesen nem a legkönnyebb. Főleg, hogy én tipikusan nem az az ember vagyok, aki egyetlen valamiben fantasztikusan jó, és csak az...én szeretek változtatni, mindig másba belekóstolni. Rengeteg különböző hobbim van (küzdő sporttól egészen a festészetig).

Szóval tanácsokat szeretnék kérni, hogy ti hogyan jöttetek rá, mit akartok csinálni, hogyan tovább az életben.



#egyetem #továbbtanulás #kezdet #Nem egyetem #Hova továb
2021. júl. 23. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindig csinálhatja azt az ember amit legjobban szeret. Ne kövesd azt a tanácsot hogy óh csak kövesd az álmaidat. Én is pszichológus akarok lenni de lehetetlen.

Én azt javaslom hogy válassz olyat ami érdekel is valamennyire és el is lehet helyezkedni vele!

2021. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én se tudom még mi az, amit életem végéig csinálni akarok, így bejelöltem egy olyan szakor, ami valamennyire érdekelt, és el is tudok majd helyezkedni vele egyetem után. Én is olyan típus vagyok, aki többmindent csinál, de nem egy kimondott dologban jó.


Az a jó, hogy hiába megyünk most egyetemre, diplomázunk le...stb, semmi se garantálja, hogy életünk végéig ezzel fogunk foglalkozni. Sőt, a legtöbb ember akit ismerek, nem abban a szakmában tevékenykedik, sőt, még csak nem is feltétlen azon az ágon, amit tanult. (hülye megfogalmazás, mert fáradt vagyok, de érted). Pl. anyum orvosira járt, 10 év után elhatározta, hogy varrodát nyit, megint tíz év múlva gyermekvédelemben helyezkedett el. Ez a döntésed még nem fogja meghatározni az egész életedet, max. egy kellemes alapot adhat neki, hogy ha nem lesz más, akkor se ess két szék közé. Legalább is én ebben bízok :D


Plusz szerintem igen is jó követni az álmainkat. Dolgozni kell értük, és jó, ha reálisan látjuk őket, de ha nem is próbál tenni érte az ember, nem is fog összejönni.

2021. júl. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom jól, ezért engedtem el a tengerbiológiát. :(

De ha már az élet így dobta, újra gondolom a dolgokat, és lehet hogy leérettségizek biológiából.

És bár valószínűleg nem tengerbiológiát tanulnék utána, a biosszal már egy lépéssel közelebb járok ahhoz, amit szeretek. Tavaly igazából a kémia rész ijesztett el, de hát mindenben lesz olyan, amit nem fogok szeretni.

2021. júl. 23. 10:45
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Én is ugyanezt látom a környezetemben, hogy semmi nem garantálja, mit fogsz csinálni tíz-húsz...akárhány év múlva.


Nekem a tengerbiológia mellett a légiutas-kísérő a nagy álmom.

De a szüleim most nem támogatják, szerintük úgysem fognak repülni gépek a mostani helyzet miatt. :(

2021. júl. 23. 10:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, szerintem fuss neki a biosznak, közben meglátod mennyire lenne reális a tengerbiológusi, és a covid is halad ezidő alatt, így ha az első mégse jön be, a légiutas-kísérőnek neki is kezdhetsz. Van időd, még legalább 40-50 év, legyünk pozitívak :D
2021. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Így van :)

Most Okj-s szakokat néztem, lehet egy állatgondozóit megejtek, úgy tudom 23 éves korig ingyenesek ezek a képzések.

Kezdetnek amúgy állatkertben vagy méginkább tropikáriumban sem lenne rossz dolgozni.

Ilyen helyekre nem kell egyetemi végzés, vagy igen?

A biológia szakot néztem most,...az a baj, hogy a biológiát imádom, de semmi mást, ami vele jár. Sem a kémia, sem a matek, sem a földrajz...

2021. júl. 23. 11:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell most eldönteni,hogy mit csináljunk,mert pont attól is lenne szép,ha sokszínű lenne,és ha szélesebb az érdeklődési kör. Talán egyetemen azt érdemes megjelölni,aminek a tárgyai érdekelnek,meg a szak,és szívesen tanulnád,szívesen foglalkoznál vele (akár csak egy ideig,nem kell pánikoltatni magad!😌) és úgy gondolod,hogy még hozzád is passzolna (pl ha rosszul lennél a vértől hiába vonzana a sebészet,nem lenne jó választás,de más kiskaput lehet találni). Én bejelöltem idén egy szakot,amit tavaly inkább mégsem akartam,de aztán idén az maradt,megpróbálom,ha nem tetszik meg otthagyom 1.félévben,de azt eldöntöttem,hogy végig,több évet nem stresszelek újra,hogy olyat tanuljak amit nem szeretek. Szerintem a fiatal éveket jó így átgondolni,mert most az mire lenne jó,ha stresszelnénk 20as évek alatt,meg haragudnánk a világra,öaszeszednénk jó kis depressziót,alapból ki tudja mikor ér véget az élet. Ez amúgy is arról fog szólni,hogy az ember felfedezze magát,egy önismereti út-mik a képességeid,milyen a személyiséged-és semmi nem kötelező! Nem kell 20 évig majd azt csinálnod,amit most választassz,ha nem szeretnéd! (Ez az én véleményem)
2021. júl. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!