Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy ppke-itk mérnökinfo-s...

Egy ppke-itk mérnökinfo-s heti órarendje hogy néz ki pontosan? Mikor, hánykor végez?

Figyelt kérdés
Ezévben érettségizem, a Pázmány mérnök info-ján gondolkodom. Bevallom, kissé elrontottam a dolgot: fizika szemináriumon ülök info helyett, (későn jöttem rá, hogy ez jobban érdekelne) tehát a programozásban kezdő vagyok. Erről is kérdeznék többek közt, ha tudna írni nekem egy most tanuló ppke-s.

2014. ápr. 19. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egyetemen te veszed fel az óráidat. Van, hogy több időpont közül is választhatsz.
2014. ápr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

(Én bionikás vagyok ugyan, de az első félévben csak egy tárgyunk különbözik.)


Az első félév olyan volt, hogy csoportokra voltunk osztva, semmilyen választási lehetőséged nem volt. Később sincs olyan sok, a legtöbb óra kötelező. (Most nekem pl. 33 kredit a kötelező - bionika.) Esetleg a gyakorlatokkal tudsz egy kicsit variálni.


Legtöbbször nyolcra kell menni (mármint negyed kilencre), mert az előadások ilyenkor vannak. Persze ha nincs katalógus, szkippelni lehet... te tudod. Délután általában négyig vagyunk. Volt olyan is, hogy kettőig, vol olyan is, hogy hétig. Igazándiból ilyen szempontból talán az első két félév volt a legnehezebb, akkor mindennap négyig-ötig voltunk. (De mondom, ez bionika.) Plusz ez attól is függ, kell-e járnod felzárkóztatóra (matek, fizika, kémia, neked csak matek, fizika), azok általában délután vannak, a kötelezők után.


A programozás kemény, a legtöbben ezen véreztek el, és váltottak egyetemet. Több mérnökinfós bukott progból is, mint bionikás, ezt hozzátenném. Viszont az egészet az alapoktól tanítják, neked csak tartanod kell a tempót.

2014. ápr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, igazán hasznos volt!
2014. ápr. 20. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez jól hangzik
2014. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És a PPKE órái Pesten vannak?
2014. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze. Mindegyik az ITK-n. Práter utca 50/a.

Az első négy félévben legalábbis mindegyik. Később elvileg lesz a SOTE-n is. (De az is itt van közel (a SOTE-nak az a része), egyszer volt ott laborgyakorlat is.)

2014. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!