Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önerőből, 8 hónap alatt (és...

Önerőből, 8 hónap alatt (és munka mellett) kevesebb tanulással mennyire lehet egy emelt matematika érettségire felkészülni?

Figyelt kérdés

Szeretem a matekot, középszinten értek is hozzá (94%-os érettségi komolyabb erőfeszítés nélkül), de a mélyebb logikai készségeim eddigi tapasztalatom szerint nem a legjobbak.


Néztem már emelt szintű feladatokat, néztem megoldó videót is, és nem nagyon ment. A levezetés után teljesen megértettem, hogy miért úgy van ahogy, de nem hinném hogy újra meg tudnám csinálni. Újabb feladatokkal megint semmit nem tudtam kezdeni. Ez lehet hogy kezdőknél természetes, csak azért mondom, hogy látszódjon, hogy honnan kezdek


Májusban szeretnék egy emeltet, számításaim szerint szerintem 50%-al is felvennének ahova akarom, de ennél jó lenne több is. Most egyenlőre nincs sok kedvem vele foglalkozni, de szerintem belejövök majd később úgy is.


Szóval, munka mellett, laza tempóban, úgy hogy közben kellő időt fordítok a hobbiaimra is (szóval nem feltétlen első prioritás a tanulás) mennyire tudnék felkészülni? Persze nem fog fájni, ha ennél több erőfeszítés kell (mint mondtam, lehet el is kezdem újra élvezni), csak érdekel hogy ezzel mire mennék.



2021. aug. 3. 00:20
 1/3 steven95 ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani. Emelt nem attól emelet mert mélyebb logikai fondorlat kell. Hanem új és összetettebb fogalmakat/nehezebb tételeket is meg kell tanulni és tudni kell alkalmazni.


Hát ha egyedül magtanulolod a határérték, deriválás, integrálást, akkor le a kalappal. Nem lehetetlen. De meg kellene fontolni egy magántanárt. Mondjuk 2 hetente egyszer lenne esélyed kérdezni valakitől, ahol nehezségbe ütköztél. Nincs annál rosszabb mikor elakadsz, s csak egy aprócska jó információlöketre lenne szükséged.

2021. aug. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha van már alaptudàsod, akkor menni fog. Bár szerintem párszor látogass el magántanàrhoz is, nem feltétlen heti szinten, de néhányszor nem fog ártani. Legalább lesz kivel megbeszélned a dolgokat, meg tehetsz fel neki kérdéseket.

Én is egyedül készülök emeltre, mondjuk nem matekra.

2021. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magántanár tényleg ajánlott.Az emelt sokkal szélesebb tudáat kér számon,de hagyakorolsz biztosan meglesz
2021. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!