Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az állatorvosi képzés hogyan...

Az állatorvosi képzés hogyan működik?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha idiótának tűnök, de nem teljesen értem.

Idén érettségizek, és utána néztem az állatorvosi szaknak a felvi.hu-n. Az oldal szerint az állatorvosi szak osztatlan mesterképzés, és az egyetemen van egy biológia alapszak.

Az lenne a kérdésem, hogy az állatorvosi szakhoz, ami osztatlan mesterképzés, el kell végezni a biológia alapszakot? Ha igen azt az állatorvosin kell, vagy máshol is lehet, mint mondjuk Szegeden (ott lakom).

Csak pusztán kíváncsi vagyok, mert bár informatika szakra járok, nagyon érdekel az állatorvosi szakma is, és erősen gondolkodom rajta, hogy majd valamikor emelt bioszból, és emelt kémiából leérettségizek, és egyszer megpróbálkozom az állatorvosival.

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2021. aug. 9. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos képzés osztatlan mesterszak, nem kell előtte mást elvégezni.
2021. aug. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy működik szinte,mint az orvosi,vagy a gyógyszerészi.


Kell hozzá melt biológia éd kémia vagy fizika érettségi,mint az orvosihoz.


A képzés végén pedig ugyanúgy megkapod a Dr. címet,mint az orvosok.

2021. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként az állatorvosi képzés a legdrágább önköltségen szinte...

Szóval kalkuláld be az államilag támogatott féléveidet is és a képzés önköltségét is,ha váltanál.

2021. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 Az emelt fizika bem jó az állatorvosira.


A doktori cím, ha olyan, mint az orvosoké vagy a jogászoké, akkor az: dr ("kisdoktor")


Ha például szobrászként doktorálsz, az lesz: Dr ("nagydoktor")

: )

2021. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!