Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » CORVINUS gazdinfó vagy BGE...

CORVINUS gazdinfó vagy BGE gazdinfó?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róluk? Mi a különbség a kettő között, melyik a "jobb" egyetem ha ezzel szeretnék foglalkozni?

2021. aug. 9. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Corvinus nevesebb és kulfoldon is szeretettel fogadják a Corvinusosokat míg a BGE egy gyűjtő
2021. aug. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Mindkettő neves egyetem.


Corvinus gazdinfó inkább közgáznak tűnik mint informatikai szaknak. Még OO programozás sincs. De az ilyen elméleti dolgokat biztos jól megtanítják. Csak ebben az irányban pont a gyakrolat számít.


BGE-n viszont 2-el több matekos tantárgy van, szóval ha nem szereted, akkor az hátrány lehet. És komolyabb infós tárgyak is vannak, ami azért nehezebb. (mondjuk hozzáteszem, hogy BGE-n sincs egy nagyon kemény info, de azért van)


Szóval nagyjából 2 különböző irányú gazdinfó. Corvinus elméletis. BGE gyakorlatis.



1 nagyon fontos különbség, hogy BGE-n van specializáció választás, ami annyit jelent, hogy 3 irányba tudnál majd menni diplomán belül és specifikusabb tantárgyakat tudnál felvenni. (pl Üzleti adatelemző specializáció és ott a BigData technológia mint tantárgy)


Corvinuson nincs specializáció szerintem (tanterv alapján biztos nincs) szóval ott egy ilyen egy egészet átfogó diplomát kapnál mint mindeni aki elvégzi a szakot.

2021. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

Sok szart mondtam már jómagam a Corvinusra, de ez ilyen formában nem igaz. Én most kezdem a harmadik évet gazdinfósként.

Az szimplán nem igaz, hogy ez az 'elméletis', és nincs oo. C#-ban fogtok alapvetően tanulni (.net, asp.net), alkalmazásokat csinálni (és azért OO nélkül ez nem menne egyszerűen :D ), van sql, bár azt bárki magára szedi amúgy is, válaszhatóként egész jó webfejlesztős és adatelemzős tárgyak vannak. Sokmindenbe volt betekintés, inkább azt vettem észre, hogy mindenfélébe belekóstoltunk (VBA :( ), pont, hogy az elmélet volt kevesebb.

Matek: analízis, valszám, számtud, opkut, meg még féligmeddig talán idecsapható a 2 stat és a számvitel is, de csak kisbetűvel. Hiányoltam a lineáris algrebrát és az ökonometriát, de ezt bárki felveheti.

A BGE-ről nem tudok egyáltalán nyilatkozni, csak annyit, hogy a statunk után 1 évvel egészen lazán átmentem egy BGE-s srác online statvizsgáján, érezhetően könnyebb volt.

2021. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!