Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szobafestő szakma vagy szoftve...

Szobafestő szakma vagy szoftverfejlesztő éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Alkalmazottként dolgoznék. Melyik éri meg jobban, melyik piacképesebb illetve melyik marad hosszabb ideig piacképesnek?

20/F


2021. aug. 15. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Alkalmazottként szoftverfejlesztői.
2021. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Na, szerinted???


Ha jó szakember vagy, akkor szoftverfejlesztő. De nem ilyen OKJ hegesztő szinten.

Ha ez esélyes lenne, hogy tényleg jó vagy ebben, a szobafestés fel sem merül, ne haragudj.


Ezek alapján inkább fess!

2021. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hallássérült vagyok, és nem tudok dönteni a két szakma közül (hallássérültként kb ez a két lehetőségem van csak). Viszont szívesen csinálom mind a 2 szakmát, csak nem tudom melyik piacképesebb. Szobafestőből sok van, de nem dolgoznak benne, mert elvileg nem becsülik meg őket. Szoftverfejlesztőre meg kb 1000 gyerek jelentkezik évente, így a jövőben nem tudom piacképesnek marad-e még ez a szakma. Építőipari munkákra nem nagyon jelentkeznek az emberek tudtommal, és hiány van belőlük, mert a mai generáció kényes az ilyen nehéz, fizikai munkákra.

Szóval ezért nehéz döntenem

2021. aug. 15. 18:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól függ... Ha nem vagy az az okos fajta és nem szeretsz sokat, önállóan tanulni, valószínűleg bele fogsz bukni a szellemi munkakörbe. A fizikai sem biztos, hogy megéri, mert abba könnyen bele lehet rokkanni. Mindennek megvan a maga előnye és hátránya. Elsősorban a képességeidtől függ, hogy mivel járnál jobban.
2021. aug. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én szeretnék nagyon tanulni, az iskola ahol szoftverfejlesztőt tanítanak az 5 éves (érettségi+technikum vagy valami ilyesmi). Szeretnék sokat tanulni, mivel az általánosban a proli módjára viselkedtem (Bojka féle stílus, direkt nem tanultam, hogy 1-es, 2-es meg ilyen rossz jegyeket szerezzek stb, egy nálam 2 évvel idősebb fiú tanított meg erre sajnos).

Ezt szeretném helyrehozni, illetve a tudásomat fejleszteni, mert tudom, hogy képes vagyok rá.

[link]

Ez lenne az iskola, itt hallássérülteket is oktatnak.

2021. aug. 15. 18:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Piacképes marad, de nagyon sokat kell beletenni és nagyon jónak kell lenni, már a kezdő állásokhoz is. A festéshez képest ez 100x nehezebb út. Megéri a melót, de nagyon sokat kell tenni érte. Nem csak a suliban kell tanulni, de otthon is, gyakorlatilag minden nap, éveken át!!
2021. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És pontosan mit csinál egy szoftverfejlesztő? Kijavítja egy alkalmazásnak a hibáit? Esetleg ha csinálnak egy új játékot, (pl: autó versenyzős), akkor a kocsik mozdulatait nekem be kell programozni? Vagy mit kell csinálni pontosan?
2021. aug. 15. 19:36
 8/13 anonim ***** válasza:
2021. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy szoftverfejlesztő szoftvereket tervez, ír, meglevők hibáit javítja, stb. De ez nem ilyen egyszerű, nagyon sok része van, tájékozódj erről sokat, mert ez kell a döntéshez! Az, hogy mennyit keres elenyésző információ, azért ez egy kemény szakma, folyékony angol kell, erős informatikai érdeklődés, logikus gondolkodás és irgalmatlan sok gyakorlás. Kódot írni, olvasni, javítani nem olyan, mint falat kenni, az biztos. Nem véletlenül keresnek jól.
2021. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Beszéd szinten is kötelező a folyékony angol vagy elég csak írva?

Egyetemhez képest mennyire nehéz ez a szakma? (Szoftverfejlesztő)

2021. aug. 15. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!