Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lehet tanulni egy olyannak...

Mit lehet tanulni egy olyannak, akit semmi nem érdekel túlságosan?

Figyelt kérdés

Először is nő vagyok.


Tipikusan az, aki ma tanárnak menne, holnap kermarkra, holnaputan meg jogasznak, azutan kerteszmernoknek, még az utan nyelvszakra. Szakmák nem érdekelnek, mint műkörmös meg hasonlók.


A kérdésben van egy kis ferdítés is. Ugy mondanám igazából, hogy a szakok többségét tök érdekesnek találom leírás alapján, de nem tudom, innen hova induljak. Van már egy alapdiplomám, tök mindegy hogy mi, természettudományos területről. De azzal is úgy voltam egész vegig, hogy jó jó, baromi izgalmas, de nem az igazi, nem sikerült vele elhelyezkednem, bar nagyon akartam. Ezert gondolkodok tovabbkepzesen, vagy inkabb atkepzesen.


Szorgalmas vagyok, de nem érdekelnek annyira a nyelvek, átlagos B2-m van két nyelvből is. Reál tantárgyakból katasztrófa vagyok, a töri meg a magyar is ugy volt gimiben, hogy okos vagyok, megtanulom, megírom ötösre, de pont lexartam amúgy az egészet, nem érdekelt, egyebkent full ötös érettségit írtam. Kb mindennel így voltam egész életemben.


És baromi rossz érzés, hogy mindenkinek meg lett az álommunkája, mert tudták hogy ezek meg azok akarnak lenni, es el is helyezkedtek, boldogok vele. Aki azt mondta 19 evesen, hogy ez meg az leszek, azok 90%-a be is váltotta ezt a tervet, aki meg közben váltott az elégedett lett a váltásával. Én meg azt se tudom hova menjek tovább.


Igen, dolgoztam mar persze tobb helyen, mielott azt mondanatok, hogy probaljam ki magam a valo eletben, de egyik sem tetszett annyira. 😀

Van erre valami jo szakember? Aki tud segíteni? Az online kitoltogetos tesztnek azért nem latom értelmét, mert mindig arra gondolok közben ami épp tetszik, es mindig azt is hozza ki eredménynek kb.


2021. aug. 21. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Ha van már alapszakos diplomád, miért nem mész mesterre?

Ahol eddig dolgoztál, mi nem tetszett benne?

2021. aug. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
A te életed magadnak kell írányítani, nem mások szava kell befolyásoljon. Mi az amit isten igazán szeretsz úgy, hogy még ingyen is csinálnád, annyira szereted? Többmindent is mondhatsz. Ez jó kiindulási alapnak.
2021. aug. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Én hasonlóan vagyok vele. Soha nem volt kedvenc tárgyam vagy valami különleges hobbim vagy nagy szenvedélyem vagy gyerekkori álmom stb., semmiből sem voltam kiemelkedően jó vagy rossz és kb. mindenből egyformán jól teljesítettem. Igazából mindegy miről volt szó, kötelességemként fogtam fel és megtanultam, kifejezetten szerettem mindig jegyzeteket készíteni, tanulni stb., élveztem magát a folyamatot. Ez pedig azt jelentette, hogy kb. bármit tanulhattam volna, mert alapvetően jó eredményeim voltak, sok képzésre felvettek volna és azt gondoltam, hogy bárhol képes lennék teljesíteni. De azt is jelentette, hogy semmi iránt nem éreztem nagyobb elköteleződést, szenvedélyt, hivatástudatot, érdeklődést. Az érettségi után még ki is hagytam egy évet emiatt, aztán meg is bántam, mert rájöttem, hogy ez nem fog csak úgy kialakulni bennem :D Most csinálom az első alapképzésem, jövőre fogok végezni és közben rájöttem, hogy alapvetően nem ezzel szeretnék foglalkozni. Most van már egy egész jól körvonalazódó tervem, hogy mivel szeretnék foglalkozni, de teljesen 100% biztos még most sem vagyok. Azt érzem sok lehetőségem van, sok minden érdekel, sok mindenbe belekóstolnék és közben pedig nincsen elég időm, pénzem stb. vagy egyáltalán csak lehetőségem arra, hogy mindent kipróbáljak, megismerjek és muszáj lenne valamit választani, ami az igazi, a nekem való, amiben ki tudok teljesedni.
2021. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Van már egy alapdiplomám, tök mindegy hogy mi, természettudományos területről. De azzal is úgy voltam egész vegig, hogy jó jó, baromi izgalmas, de nem az igazi, nem sikerült vele elhelyezkednem, bar nagyon akartam. Ezert gondolkodok tovabbkepzesen, vagy inkabb atkepzesen."

Baromi izgalmas - miért nem az igazi? Képezd magad tovább, és majd lesz hozzá munka is.

Ha ez tetszik, ebbe tegyél még többet.

2021. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan egyszerű. "Tegyél bele még többet." Bizonyos esetekben elsülhet jól, de rosszul is. Vannak olyan szakmák, amelyekkel nagyon nehéz elhelyezkedni, ha ki is tanulod. Persze úgymond több leszel ha tanulsz, de attól még nem biztos hogy lesz munkád, vagy olyan munkád lesz amiről kiderül hogy nem is szereted. A népesség kb. 1-2%-nak van "álommunkája."

"Mi az, amit ingyen is csinálnál?" Szeretek olvasni, nyelvet tanulni, futni, kirándulni, társasozni. Most akkor ezekből hogy éljek meg?

2021. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez esetben legyél tanár. Az pont olyan szakma, ami mellett lehet még ezer más dolgot is csinálni, ha közben mégis kinézel valamit. Mondok egy példát, egyik tanárom egyben kreatív igazgató is egy könyvkiadónál. Másik laborban kutat az egyetemen, mellette gimiben tanít. Harmadik hétvégenként bútorokat farag stb.
2022. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!