Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ügyvéd szeretnék lenni....

Ügyvéd szeretnék lenni. Elbizonytalanodtam. Mennyire éri meg?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvasgattam itt a GYK-n arról, hogy mennyire éri meg ügyvédnek tanulni. Kb. 2 éve szeretnék ügyvéd lenni, de annyira megijedtem a válaszolók pesszimista válaszaiktól, hogy egyre jobban azt gondolom, hogy egyszerűen nem fog sikerülni/nem is éri meg belevágnom. Szüleim ismertségi köréből van egy kis hátszelem, de a családból senkinek, semmi köze a joghoz. Azok a válaszok már "nem érdekelnek" amikben csak azt hablatyolják, hogy "kihajtják a beled" és társai... Mihez kezdjek?

2021. aug. 22. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Amióta a politika egyre inkább kézi irányításba megy át, amikor a törvényeket, rendeleteket folyamatosan felülírják, kivételeket tesznek, azóta csak a hatalom aktuális szeszélyeihez való igazodásról van szó, azóta egyre kevésbé van lehetősége az ügyvédnek, hogy bármit is tanácsoljon az ügyfeleinek.
2021. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Alapvetően sok ügyvéd van, és attól, hogy jogon végzel, még semmiképp sem lesz biztos, hogy milliárdos leszel, sőt.


Sok jogász van, aki teszem azt megreked polgármesteri hivatalokban, és kvázi nem viszi semmire, netto 300 környékén keresve nem él rosszul, de felső 10%-ba sem kerül. Nem egy ilyet ismerek. Nekik nem érte meg végigküzdeni a jogot.


Viszont ha jó üzleti és ügyvédi érzéked van, könnyen alapíthatsz egy ügyvédi irodát/ lehetsz magánügyvéd. Ezzel viszont ha jól csinálod, és lesz minimális szerencséd gyakorlatilag végtelen pénzt kereshetsz! 😁 Van ilyen is az ismertségi körben.


Számomra az is nagyon vonzó, hogy lesz egy "dr." nevem előtt.


Szóval szummázva, én biztos bevállanám a jogot, lehetőleg az ELTÉn. (Nem propogálom, nem is jártam oda)


Nem lesz könnyű az biztos, de ha sikeres akarsz lenni az igazán kemény munka az egyetem után kezdődik!


De ha ez az álmod is akkor olyan jó motivációd lesz, hogy nem lesz baj az elhelyezkedéssel.


Aki meg azt mondja ne menj jogra, arra ne hallgass!

2021. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Hozzátenném a fenti válaszhoz, hogy a polgármesteri hivatal és a saját ügyvédi iroda között is van pár lehetőség. El lehet pl. menni nagyobb cégekhez.
2021. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Ami kifejezetten fontos az ügyvédi munkakörben, az a rátermettség, vagyis mindig határozottnak kell lenned, és tudnod, hogy mit akarsz. Ha elvárod, hogy mindig mások döntsék el, hogy mi legyen, akkor nem neked való az ügyvédi pálya.
2021. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3!


2-es vagyok!


Persze! Igazad van, 2 szélsőséget próbáltam hozni! 😁

2021. aug. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mint mindenkinek, természetesen nekem is voltak, és lesznek is még mély pontok a tanulást(motiváció) illetően, de nem panaszkodhatok, mindig van egy cél ami lebeg a szemem előtt. Nagy a küzdeni akarásom. Én és mások is talpraesett személyiségnek mondanak, vezető egyéniség vagyok, nem hiszem, hogy lenne gond a határozottságommal. Azt jobban ki tudnád/tudnátok fejteni, hogy mitől leszek kevesebb, ha pl. a Debreceni Egyetemen tanulok jogot és nem az ELTÉ-n? Értem én, Magyarország legjobb egyeteme. Ott több dolgot tanulnak? Tényleg, bocsánat nem tudok nagyon sok dolgot az ELTÉ-ről, eddig egyszer se néztem utána az egyetemnek. Igazából, ha sikerülne, és úgy döntenék, hogy ott tanulok mennyire érdemes levelezőre menni? Vidéki vagyok, Budapest kb. 100 km-re van tőlünk, és nem tudom, ha eljön az ideje mennyire leszek "felnőtt", hogy "végleg" elszakadjak a szüleimtől. Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 22. 23:47
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

A túljelentkezéses szakoknál általában kétféle stratégia van: vagy az egyetem szűri meg a jelentkezőket magas ponthatárokkal, és akkor az itt végzettek garantáltan nagyon könnyen tudnak elhelyezkedni (ilyen pl. az elte survey statisztika) -- vagy pedig rengeteg embert felvesznek, és a szakról kikerülők úgy boldogulnak, ahogy tudnak (ilyen pl. a jog és a gazdasági képzések). Ez utóbbi stratégiának az az értelme, hogy az egyetem 5 éve alatt jobban kiforrja magát, hogy kiből lesz a jó jogász vagy gazdasági szakember, nem pl. a középiskolai eredményektől függ csak, hogy ki lehet bent. (Bár a jogásznak pont nagyon magas a ponthatára.)


Nagyon jó lehetőségek vannak a jogászoknak, és a jogi pálya értelemszerűen stabil, jó jövedelmezést biztosít -- a top 30%-nak. Valamilyen munkát azért mindenki szokott találni utána, de valóban csak a jobbak élnek meg belőle jól. De úgy általában az ügyvédi pálya, az ügyészek, bírók, önkormányzatok, kormányzati adminisztráció illetve a vállalati szektor rengeteg jogászt felszív és ez nem is fog változni, amíg jogállamban élünk (utána meg a koncepciós perekhez kellenek a vérbírók, ügyészek... :D)


A dolog versengős jellegéből következik, hogy igen, számít az, hogy hol végzel, és első körben az ELTE-t és Pázmányt tudom mondani, ahol úgymond "érdemes" jogot végezni. A többiből is láttam már nagy karriert csinálni, Debrecenből is lehet, de az ELTE, Pázmány mindig is elit jogi karok maradnak, és ez mindig számítani fog később, hogy hol végeztél.


Levelezőre semmiképpen ne menj, ez nappalis műfaj. A jogszabályokat a levelezősök is be tudják biflázni, de az érdemi viták a nappali szakon folynak, itt lesz belőled "igazi" jogász. Levelezőn is biztosan van, aki tudott utána jogi karriert csinálni, de ez nappaliról sokkal könnyebb.


Többet ér egy nappali Debrecen, mint egy levelező ELTE!


Még annyit, hogy a debreceni egyetem, bár nem a jogász szakma csúcsa, de nem számít "rossz pontnak", azaz nem negatív a szakmai megítélése (szemben mondjuk egy károlival, ami eleve defektnek számít). Nyugodtan járhatsz ide, ha az anyagi körülményeid ezt engedik meg.

2021. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Örök hála!! Nagyon köszönöm, hogy elmagyaráztad.<3
2021. aug. 23. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!