Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen orvosnak éri meg tanulni?

Milyen orvosnak éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, 2 évem van még, és erősen gondolkodom az orvosi egyetemen

Mivel egy elég szerteágazó szakmáról van szó, érdekelne, hogy melyek azok a területek, amiből nagy hiány van itthon. Szív-vagy idegsebészeten gondolkodtam családi tragédia miatt, de nem tudom mennyire kelendőek a szívsebészek, mennyire van hely egy idegsebésznek Magyarországon. Annyira mondják hogy nagy az orvoshiány, de az sem mindegy, hogy miből.



2021. aug. 25. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenből hiány van, hidd el. Meg mire odajutsz, úgyis háromszor meg fogod gondolni magad. Tanuld csak a bioszt meg a kémiát.
2021. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Olyat amibol jolmeno maganpraxist tudsz csinalni es halalra keresed magad. A sebesz az pont nem ilyen. Pl neurologus, endokrinologus.
2021. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A 12 féléves képzésen nem lehet szakosodni, de olyan értelemben ez talán jó is, hogy 6 éved van kitalálni, mivel szeretnél majd végül foglalkozni, nem kell pontosan tudnod már 18 évesen. Csak tanulj, majd kialakul.
2021. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Ehhez egyeni inditattas kell. En pl ha eleg okos lennek orvosnak, nogyogyasznak mennek, mert nokent rengetek nogyogyaszati problemaval rengeteg falba utkoztem mar eletem soran. Nem magyaraznak, nem törődnek a beteggel, gyakran undorito viselkedessel is illetik a nőket.

En ezert nogyogyasz lennek.

De nyilvan ha te meg nem tudod pontosan, 5 ev alatt lesz idod eldonteni, mi erdekel a legjobban.

2021. aug. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

(Nálunk meg pont egy idegsebész okozta a családi tragédiát.)


Ne ez alapján válassz, hanem kezdd el, és majd körvonalazódik menet közben, hogy melyik terület érdekel.

2021. aug. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

A legjobban kereso orvosok egyertelmuen a plasztikai sebeszek, utana a nogyogyaszok, illetve az ortopedian is sz*rrá keresni lehet magad, ha jo vagy.

Komolyabb osszeget nyilvanvaloan az ideg/sziv sebeszek kapnak, de arra minimum 15-20 evet kell varnod. Maga a rezidenskepzes is 6 eves, de ameddig egyenileg muteni tudnal, az 1 evtizedbe kerulne.

2021. aug. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már előttem páran említették, hogy melyik orvosi szakokkal lehet a legjobban keresni, de én nem hagynám ki ebből a fogorvosokat se. Ők is undorítóan nagy összegeket tudnak elkérni pár perces kezelésekért.
2021. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyelőre tényleg csak tanulj szorgalmasan, főleg a bioszt, kémiát, ami az orvosihoz kell, van még bőven időd eldönteni. Nem járok orvosira, de úgy tudom, az első 6 évben még semmi ilyet nem kell eldönteni, az csak általános orvos képzés. Elég az is, ha egyetem alatt gondolkodsz ezen.

Ha én orvosnak tanulnék, szerintem én is a nőgyógyászatot vagy a fogorvosit választanám, vagy ha elég erős idegzetű lennék a sebészethez, akkor a plasztikai sebészettel biztos rengeteget lehet keresni, sajnos egyre népszerűbbek ezek a beavatkozások.

2021. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8. "Ha én orvosnak tanulnék, szerintem én is a nőgyógyászatot vagy a fogorvosit választanám"


A fogorvos külön szak, nem az orvosiról lehet arra orientálódni.

2021. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Orszagos Korhazi Foigazgatosag honlapjan van fent egy lista h hol milyen szakkepzesbe fogadnak rezidenst es mennyit. Jelenleg szivsebeszbol 3mat szamoltam ossze, idegsebeszbol 8at azaz ennyi rezidensi hely van osszesen a ket szakmara. Elegge zart kozossegek, foleg a szivsebeszek. En is igy indultam mint Te, ez a ketto erdekelt, de mar elso felevben lattam, hogy a sziv nem nekem valo es ez masodeven bizonyosodott be, igy maradok az idegsebeszetnel.

Ha egy jotanacsot megfogadsz, hallgass az elottem szolokra is akik azt mondtak, hogy tanulj. Mivel ilyen “zart kozosseg” tagja akarsz lenni, erdemes cetudatosnal lenni mar egyetemen is, TDKzni es bejarni az adott klinikara ahol dolgozni akarsz, hogy megismerjenek es tudjak, hogy jo vagy. Sok osszetevos a dolog, es meg idod van boven. Az is egy opcio, hogy kulfoldre mesz ki majd hazajossz. Ha gondolod szivesen meselek az orvosirol, irj nyugodtan.

2021. szept. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!