Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia alap mellé...

Pszichológia alap mellé gyógypedagógia?

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyetemet pszichológia alapképzésen, levelezőn. Rengeteget vaciláltam már felvételikor hogy a pszichológiát vagy a gyógypedagógiát válasszam-e, végül az előbbi mellett döntöttem, amit egyátalán nem bántam meg, de valahogy mégis azt érzem, hogy szeretnék belekóstolni a gyógypedagógiába is. Jó ötlet lenne jövőre felvételizni nappalira gyógypedből vagy a két egyetem egymás mellett felejtős? Esetleg okj-n gondolkoztam még, a gyógypedagógiai segítő munkatárson. Van esetleg bármilyen módja ötvözni a kettőt, esetleg tantárgyakat elfogadtatni?

Bármilyen tapasztalatot szívesen meghallgatok. Annyit tartanék még fontosnak kiemelni, hogy mindemellett versenyszerűen sportolok, és dolgozni is tervezek, emiatt nem tudom mennyire kivitelezhető a két szak párhuzamban



2021. szept. 3. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
Ha csak belekóstolni akarsz, akár az is opció lehet hogy a pszichológián átmész levelezőről nappalira, és akkor a szabadon választható tárgyak között keresel valamit ami a gyógypedagógiához kapcsolódik…? Esetleg
2021. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Ha két szakot is tervezel vinni, mindenképpen számolni kell ennek az anyagi hátrányával is, mert mindkét szak féléve külön-külön vonódik le az államilag támogatott félévek számából (bár nem tudom, ezek közül van-e államid).

Én pszichó alap mellett elgondolkodtam, hogy vegyek-e fel valamit levelezőre, így szerintem még épphogy teljesíthető lenne. A te esetedben viszont két dolog miatt nem javasolnám: minimális munka fér csak el két szak mellett, bár mindenki terhelhetősége más. Valamint ha folytatni tervezed a pszichót mesteren is, az már csak nappali formában indul, így két nappalis szakod lenne később, amiket nehéz lenne összeegyeztetni.

2021. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kettő egyszerre nem lenne valami egyszerű. Én gyógypedagógiát hallgatok az ELTE-n, és nem tartom a legkönnyebb szaknak. Biztosan vannak olyan egyetemek, ahol lazábbak a követelmények, de itt már az első vizsgaidőszakban elbuktak nem kevesen. Sok és részletes anatómia, rengeteg pszichológia, amihez jön a brutális mennyiségű kötelező olvasmány is. Nekem nem lenne időm emellett még egy szakot bevállalni, pedig én pont ugyanúgy vacilláltam a gyp. és a pszichológia között, mint te, csak én éppen fordítva döntöttem. :) Ha elvégzem ezt, munka mellett szeretném a pszichológiát is megcsinálni.

Nem tudom, neked ez mennyire lehetőség, de én azt ajánlom, végezd el most ezt az alapképzést, aztán meglátod, hogy utána rögtön elkezded-e a mestert vagy a inkább a gyógypedagógia felé orientálódsz. Ha így lesz, akkor biztosan el fogod tudni fogadtatni pár/sok tárgyadat.

Az gyp.-s OKJ-t szerintem nem éri meg megcsinálni, legalábbis nem sok jót hallok róla. Nehéz vele munkát találni, mert korlátozottabb ismereteket ad. Az "igazi" gyógypedagógusok után viszont szinte kapkodnak, főleg ha keresett szakirányon végzel.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátot.

2021. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!