Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vagy gyógypedagógia?

Pszichológia vagy gyógypedagógia?

Figyelt kérdés

Most állok pályaválasztás előtt, és ez az a két szak ami megfogott. Tudom hogy nagyon magas a pszichológian a ponthatár, de szerintem(meg mások szerint is) egy jó érettségivel van esélyem bekerülni. Szerintetek melyik lenne a jobb választás a következő szempontokat nézve:

-elhelyezkedés

-fizetés

-előlépési lehetőség

-tanulási idő(Úgy értem hogy melyik közben fér bele az is hogy pl dolgozhassak egyetem mellett) De ez viszonylag nem olyan fontos szempont. Meg egyértelműen ha felvesznek valamelyik szakra akkor tényleg normálisan bele fogom fektetni az időt, energiát a tanulásba, csak közben dolgozni is kellene majd

Illetve hallottam már egy párszor hogy sok gyógypedagógus befásul x év után. Ez mennyire igaz?

Előre is köszönöm a válaszokat



2020. nov. 21. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Minden hivatásba bele lehet fásulni, ha nem fejleszti magát az ember.

A favágástól az orvosi hivatásba is.

Bármibe.

2020. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát azt gondoltam, csak ugye sokan mondják hogy a gyógypeden ugye csak valamilyen fogyatékossággal élő fiatallal lehet foglalkozni, ezt pedig sok ember lelke nem bírja hosszútávon.
2020. nov. 21. 19:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt választottam :).

A gyógypedagógia abból a szempontból jobb, hogy hamarabb végzel és mehetsz dolgozni plusz számomra legalábbis nem olyan száraz... Fizetés egyiknél se túl jó ( kivéve ugye a magán).

Illetve a gyógypedagógus azért nem csak fogyatékossággal élőkkel foglalkozhat. Itthon még nem nagyon "divat", de például a kiemelkedő képességű gyermekeket is ők fejleszthetik.

A kiégés pedig szerintem mindkét szakmánál gyakori jelenség, hisz mindkettő közvetlenül emberekkel foglalkozik.

2020. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Hogy választottad egyszerre mindkettőt? Vagyis értem hogy hogyan, de volt időd egyik mellett a másikra?

2020. nov. 22. 09:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyogypedagogiat tanulok, de szerintem erosen elhivatottsag es motivacio alapu a szakma

En egyetem mellett (elte) onkenteskedek, szivem,lelkem a gyerekek, es egyeni terapiakat is latogatok

Van egy eleg kemeny pszichologia targyam, biosz, meg sok pedagogia


Azert a pszichologai megint mas, gyogypedagogusnak sose az megy aki csilliardokat akar keresni, mert sajnos pedagogus bertapla, nagyon rossz berekkel (en a mestert mar kulfoldon tervezem)


A kieges mindkettonel benne van, ez megint csak attol fugg, magan/allami szektor, van e olyan hobbid amiben kielheted magad, en speciel a gyogyped melle egy mas terapias teruletet szeretnek tanuni, komplex✌️

De a kettot nem eri meg egymassal osszehasonlitani! Gyogyped foleg gyerekek, de ez is szakirany fuggo

2020. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm szépen a válaszod!

Azt megtudhatom hogy külföld alatt melyik országot érted?

Nekem is megfordult a fejemben hogy lehet jó lenne külföldre mesterre menni, de ez még elég képlékeny dolog..

2020. nov. 23. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Huh, lehet addig valtozik, de Hollandiaba megyek Erasmusra fel evre, terveim szerint pedig Izlandra szakmai gyakra

Ki tudja merre visz a sors

2020. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezen a két szakon gondolkodtam 2 éve. :)

A kiégésről az a véleményem, hogy nem mindegy milyen szakos gyógypedagógus vagy pszichológus vagy. Azokat fenyegeti általábán a befásulás, akik komoly lelki nyomást kapnak a páciensektől. Csak hogy értsd: pl. ha klinikai szakpszichológus vagy, akkor nagyobb számban fenyeget a kiégés. Ezt az én akkori pszichológusom mondta. :)

2020. nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!