Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Politológia szak után jogász...

Politológia szak után jogász szak?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy politikatudományok után ha jelentkezem jogász szakra, ugyanúgy 5 éves lesz a képzés? Mert tudom, hogy az igazságügyi igazgatási szak után csak 3,5 az órák átfedése miatt, de sajnos nem tudok kiigazodni még az órarendekből, és igazából semmiből

Jövő szeptemberben szeretnék egyetemre menni, és azért a politológiát választanám, mert az igazságügyi igazgatási nem indul tudomásom szerint nappalin az eltén. Köszönöm a válaszokat!



2021. szept. 10. 03:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész jogásznak?
2021. szept. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
A politológiát felejtsd el, értéktelen szak.
2021. szept. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért nem megyek jogászra, mert eleinte egy könnyebb, kevesebb óraszámmal rendelkező szakot szeretnék, hogy amikor felköltözöm Budapestre, tudjak mellette dolgozni, ne ölelje fel az összes időmet az egyetem.

Második válaszoló: Köszönöm, szinte minden politológiás(ha nem minden) kérdésnél elolvastam ezt a választ, őszintén nem sokra megyek vele. Értem, hogy nem ér sokat, de mint leírtam, utána egyből mennék át jogászra, tehát csak egy olyan alapképzést szeretnék először, ami után kevesebb idő lenne a jogász szak, mint az igazságügyi igazgatási után.

2021. szept. 10. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kettő nem fog menni csak államilag támogatottan, elfecsérled a féléveket a politológia miatt.
2021. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon buta dologra készülsz. Inkább menj jogásznak és ne dolgozz, mert ezt a pénzt, amit keresel, sokszorosan fogod kifizetni, mert elfigynak a féléveid.

És a politológiára pont annyit kell tanulni, mint a jogon, időben sem kevesebb szinte semmivel.

2021. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat 😊
2021. szept. 10. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!