Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyna tudnék politológiaról...

Hogyna tudnék politológiaról átmenni jogász képzésre?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok és sajnos rosszul választottam szakot. Nem jelöltem be a jogász képzést. Az ELTE-re mennek szeptemberben. A pontjaim alapján politologiara és jogász képzésre is felvesznek. Csak is az állami jöhet szóba. Hogyan és mikor tudnék váltani? Köszönöm a válaszokat. ☺️

2019. jún. 20. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Februárban tudtál volna, rendes felvételi eljárással..
2019. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De meg nem vagyok egyetemista. Februárban jelöltem be a politológiát, de most rájöttem, hogy jobban jártam volna, ha a jogász képzést jelolom meg.
2019. jún. 20. 13:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg főleg sehogy idén. Majd jövőre.
2019. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Így sehogy, majd 1 év múlva próbálkozhatsz újra.

Ha meg elkezdesz államin most egy szakot szeptembertől, akkor azzal számolj, hogy 2 féléved ugrani fog a 12-ből. A jog alapból 10 féléves, ha ELTE-re mész nyugodtan számolhatsz 11-12 félévvel. Ha csak az állami jön szóba, én a helyedben nem kezdeném el ősszel az államis képzést, ha biztosan tudod, hogy jogra akarsz majd menni államira, de persze azt meg nem tudhatod, hogy jövőre milyen lesz a ponthatár.

Ezt honnan tudod amúgy, hogy jogra is felvennének államira biztosan? Mondjuk ha 465-470 körüli pontod van, akkor valószínűleg valóban felvennének államira.

A 440 csak a minimum ponthatár most, ELTE-n ez tuti magasabb lesz, mivel most lejjebb vitték a ponthatárt, így egy csomóan akik már jogra járnak és anno 465-t nem érték el most újrajelentkeztek államira és elfogadtatják a tárgyaikat.

2019. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Csak decemberben adhatod be a jelentkezesedet jovore vagy (mivel osztatlan nem 12 hanem 14 felev biztositott mint allami) elkezded a politologiat es megprpbalsz majd nehany targyat elfogadtatni es 2 felev mulva atjelentkezel jogasz kepzesre. Ez a ket opcio van, nem tudod mar megjelolni a jogasz kepzest hogy szeptemberbe elkezdhesd
2019. jún. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. A pontom 473 lett. Meg annyi lenne a kérdésem: Most elmegyek politologiara és utána jelentkezek jogász képzésre, akkor első éves leszek? Ezek szerint, akkor a végén fizetnem kell, hiszen már nem lesz állami?
2019. jún. 20. 16:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az első évet végigviszed politológián, és jövőre fölvesznek jogra, és azt folytatod szeptembertől, akkor sanszos, hogy fizetős lesz a jog vége.
2019. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az átvételt felejtsd el. Csak a sima februári jelentkezés fog működni.
2019. jún. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! ☺️
2019. jún. 20. 17:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Átvétel semmiféleképpen nem fog menni, az hogy egy egyetem egy kara, nem jelent semmit, két teljesen különböző szakról van szó.

14 államilag támogatott félév van, attól függően hogy Erasmusra szeretnél-e menni, amellett megcsinálod a vizsgáidat vagy halasztasz, illetve beleszámolva az átlag 1 év csúszást, a végére kicsúszhatsz a 14 félévből igen, és akkor fizetned kell.

Ha elkezded a polit, maximum az jöhet szóba, hogy bizonyos tárgyakat, mint a közgáz vagy alkotmanyjog (bar ez lehet másodikos anyag náluk) lehet elfogadnak, és akkor annyival kevesebb lesz az első évben. De egyéb módon a ketto nem kapcsolódik. Fordítva könnyebb, mert a jogászok tanulnak mindent amit a polisok, vagyis igazából majdnem teljesen meg lehet csinálni a politológia szakot ugy hogy csak elfogadtatod a tárgyaidat.

A 473 egy nagyon szép eredmény, grat :) ha van nyelvvizsgád is, akkor én hagynám ezt az egy évet, menj el dolgozni, gyűjts pénzt és jövő februárban add be a jelentkezést ujra a jogra :)

2019. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!