Biomérnök tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Gondolkozom a biomérnöki szakon, viszont félek, hogy kevés hozzá a tudásom. Aki elvégezte vagy jelenleg is végzi ezt a szakot, az tudna segiteni? Mely tantárgyak kellenek hozzá? Fizika, kémia is jelentősen kell? Matekot kb felvételi tárgynak írják, miért? Pls valaki segítsen:(

2021. szept. 11. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Szorgalom kell hozzá elsősorban, mint minden egyetemi képzéshez.
2021. szept. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez szerintem evidens. Engem egy kicsit konkrétabban érdekelne, mint azt a kérdésben is olvashattad.
2021. szept. 12. 05:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindent arról a szintről oktatnak, ahol a felvételiként elvárt tárgyak tartanak. Épp ezért mondom, hogy csak tanulnod kell kb, nem mélyvízbe dobnak, mert ha nem lenne meg az a tudásod, amire ők építenek, fel sem vennének eleve.
2021. szept. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De engem az érdekel, hogy ha pl biosz emelttel és matek középpel vesznek fel, akkor is szükségem lesz valamilyen szinten a fizikára, kémiára, igaz?
2021. szept. 12. 06:14
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sok a kémia és nagyon kell a matek, hiszen mérnöki képzés. Ezeket nagyon tanuld. Ha lehet, inkább ezekből emeltezz. Akár mindkettőből. Persze anélkül is teljesíthető, de sokkal többet kell majd tanulni az egyetemen. Bioszt lényegesen kevesebbet tanulunk, mint ahogyan azt a szak nevéből gondolná az ember. Fizika nem sok van, de pl. a fizikai kémia tárgyhoz kellenek a jó alapok. De nézz meg egy tantervi hálót vagy órarendet, abból te is jobban látni fogod.

Ha kérdésed van, nyugodtan írj, válaszolok :)


Üdv: egy végzős biomérnök

2021. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!