Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi kar- jogász képzés...

Jogi kar- jogász képzés kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megfogadtam, hogy sose leszek ez a gyakori kérdésekre kiírkálós ember, aki az élete nagyobb mozzanataihoz idegenek segítséget várja. Aztán valahogy úgy látszik most mégis szükségem van kívülállók véleményére. Kisfiam 6 hónapos, én egyelőre nem mondanám magamat egy energikus anyukának mellette, eléggé fáradt vagyok egyelőre, sok az éjszakai kelés stb, nem is ez a lényeg. Persze pörgök mellette egész nap, de a saját hobbikra gondolni sincs idő, nem is akarok, ő van a középpontban és ez így van jól. Jövő ilyenkor szeretném elkezdeni a jogász képzést levelezőn és tanácstalan vagyok, hogy belevágjak-e? Alapjaiban persze én ismerem a határaimat, itt csak arra lennék kíváncsi, hogy mennyit vesz ki az élet más területéről egy ilyen szakra való készülés. Kisfiam 1,5 éves lesz mikor ez aktuális, a család támogat, férj nagyon segítőkész. 21 éves vagyok, ha esetleg ez az infó számít valamit. Köszönöm és kérlek a "ezt csak te tudhatod, minek itt akarod megoldani az életed" fajta válaszokat le se írjátok, most nem erre lennék kíváncsi. Nagyon köszönöm még egyszer! :)

2021. szept. 12. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Embereknek meggyűlik ezzel a képzéssel a bajuk még úgy is, hogy kellemes 8 órában dolgoznak mellette... Gondolod, hogy pont neked menne, aki önmagában is kivan az élettől a gyerek miatt?
2021. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az energikusság hiánya nem az élettől való undor miatt van, és nem azért mert idézem "ki vagyok az élettől a gyerek miatt" , hanem mert egyelőre 2 órás éjszakai keléseink vannak , napközben 3×20 perc alvással. Gondolom se nem vagy apa, se nem vagy anya egyelőre - de ha általában tisztában vagy az élet menetével te is tudod, hogy a gyerekek alvása szépen lassan rendeződik. Nem is igazán ez volt a kérdés 🥲 hanem , hogyha jogász hallgató vagy és beleképzeled magad a helyembe, akkor mennyire beilleszthető a tanulás a mindennapokba? Szép napot neked és kívánom, hogy a saját frusztrációid ne vetítsd ki másra gorombaság formájában anonim módon. 🙏🙂
2021. szept. 12. 15:20
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Hagyjuk már ezt a “ Te NeM vaGy apa/Anya hülyeséget!

Te kérdeztél ő meg válaszolt .

heti 200 oldalakat kell elolvasni , értelmezni és tanulni tárgyanként . Hatalmas az anyag mennyiség!!

Nem kettő perc ezzel naponta foglalkozni, ha van ennyi időd akkor hajrá.

2021. szept. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

#2

Akkor fizesd csak be a tandíjat aztán majd ha szopsz a csúszással és kidobálsz az ablakon egy valag pénzt amit a gyerektől fogsz elvenni a saját hülyeséged miatt, mert nem tudtad hozni a megfelelő átlagot ahhoz, hogy ne soroljanak át, gyere vissza okoskodni.


Sajnos ez a nincs gyereked szarság bebukott: pontosan tudom, hogy gyerek mellett nehezebb tanulni, egyáltalán létezni, mint munka mellett, csak veled ellentétben én előbb csináltam magamnak diplomát, mint gyereket.

2021. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem levelezön nyugodtan belevághatsz, mert ott tervezhető a tanulás, betudod jól osztani az idődet. Nem lesz könnyű, de nem könnyű a jogi szakvizsga sem, amit már az emberek 80%-a család és gyermek mellett végez el. Amikor én jártam jogi karra ismertem több embert is a levelezösök közül, akik vagy 8 óra munka mellett, vagy napi 6-8 óra edzés, vagy 1-2 gyerek mellett jártak oda és a többségük sikerrel el is végezte!
2021. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Ne vegyék el a kedved. Sokat kell tanulni, valóban, azonban szorgalommal kivitelezhető, ha érdekel, amit tanulsz.

Sokan mások megcsinálták munka és gyerek mellett, ha van támogató közeg. Én is munka mellett fejeztem be.

Kivesz az élet más területeiről, sokat. És minimum 5 év, ha nem csúszol meg semmiből. 5 év nyári vizsgaidőszak, amikor júliusban kezdődik a nyarad és 5 év téli, amikor a karácsonyfa alatt is ptk-t olvasol. 😁 De ha ez érdekel, akkor hajrá!

2021. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Én amúgy nem tudom, mindenki jön itt ezzel a heti 200 oldal anyaggal, meg ilyen olyan nehéz, én csak azt nem értem, ha ez tényleg ennyire nehéz, hogy itt csak kiváltságosok tudnak végezni, meg lemorzsolódás stb, akkor miért van az, hogy Dunát lehetne rekeszteni jogászokkal, meg sokan közülük a nevüket nem tudják normálisan leírni, nemhogy bármiféle érdemi tudásuk lenne? Én is dolgozok jogászokkal, vannak akik arra nem emlékeznek közülük délelőtt 10 órakkor, hogy előtte két órával megcsinálták-e azt a feladatot amit rájuk bíztak határidőre. Ezzel nem leminősíteni akarom őket, mert vannak nagyon penge jogászok, de ők általában nem is klasszikus hivatali munkát végeznek, és hivatalokban is vannak tényleg hozzáértő jogászok, de sokaknál meg érthetetlen, hogy azt a két betűt hogy sikerült megszerezniük a nevük elé.
2021. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Munka mellett tanulok jogot. Hát… nehéz. Október eleje van és úgy álla napom, hogy reggel 5-kor felkelek, tanulok, elmegyek dolgozni, aztán este 7-től ismét tanulok egészen idáig. Fárasztó. Ezt vagy szerelemből csinálod vagy válassz olyan szakot, akár jogi karon belül is, ami nem ennyire töménytelen mennyiség. Ha a család támogat az már jó pont és nagyon becsülendő, lesz rá szükséged. Nálunk több kismama és kisgyerekes anyuka is van. Ha tényleg ez az álmod, akkor mindenképpen csináld. Ha csak “érdekel”, akkor inkább másik szakot válassz.

A #7-es kollegának: attól, hogy valaki tud sokat tanulni még nem biztos, hogy az életben is okos lesz és nem egy rakás szerencsétlenség. A heti 200 oldal meg nem túlzás, de van az dupla annyi is.

2021. okt. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
#7 az észkombájn jogász ismerőseid (akikből szerintem mindenkinek van pár), valószínűleg nem öt év, hanem inkább a kétszerese alatt végezte el a szakot, bukást bukásra halmozott, ha átment is éppenhogy, és ha az ilyen hallgató ideje és (a családja) pénztárcája bírja, akkor így is el lehet végezni az egyetemet. Szerintem ez áll a háttérben.
2021. okt. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
#9-es: negyedéves vagyok, 3,6-os átlaggal, eddig csúszás nélkül, just say…
2021. okt. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!