Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez így megoldható szerintetek?

Ez így megoldható szerintetek?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is van, de először felvázolom a helyzetemet. 2018-ban érettségiztem az egyik helyi középiskolában pedagógia szakosként, van szakmai érettségim, plusz időközben elvégeztem egy Kisgyermekgondozó, -nevelői OKJ-s képzést is, de most úgy adódott, hogy lehetőségem lenne felvételizni egy egyetemre. Itt jön az első bukkanó, és kérdés: már van egy középszintű angol érettségim, de szeretnék emeltezni.


1. Kérdés: Szerintetek itthon fel tudnék készülni rá? Van egy B1-es szintű nyelvvizsgám régebbről, és több szintfelmérő tesztet is kitöltöttem amik alapján az évek alatt már felhúztam a tudásomat B2-es szintre. Persze nem ülnék ölbe tett kézzel, eredeti szinkronos filmeket, sorozatokat néznék, vannak hanganyagjaim, angolul olvasnék és természetesen az ezelőtti emelt feladatsorokat is töltögetném. :)



2. Kérdés: Felvi-n ilyen esetben mit kell - ha kell - bejelölnöm, hogy felvételizhessek?



A SOE-BPK-n az óvónői kurzust nézegettem, de az alkalmasságitól tartok egy kicsit. Utánaolvastam az egyetem weboldalán mik a bejutás feltételei, nekem a beszédalkalmassági amiatt okozna kisebb gondot, mivel egy születési rendellenességből fakadóan az "r" betű kimondásával néha gondjaim vannak, de jártam vele logopédushoz általános iskola alsó tagozatáig, tehát nem annyira vészes már. Illetve az énekhangom sem túl tiszta, de nem is teljesen hamis. Testnevelésből pedig egész középiskola alatt fel voltam mentve, gyógytestnevelésre viszont jártam, ha minden igaz, ennek az oka már nem is áll fent.


3. Kérdés: Mennyire veszik komolyan az alkalmasságit? Egy nyelvbotlás már kizáró ok? Ha nem tiszta az énekhangom felejtsem is el az egészet? Ha gyógytestnevelésre jártam, nem rendes testnevelés órára - tehát nem voltam teljesen felmentve, csak részlegesen - az kizáró oknak minősül? Ha nem, akkor egy lelettel tudom bizonyítani, hogy ennek az oka már nem áll fent?


Középiskolából és az OKJ-s képzésből van is minimális alapismeretem (pedagógia, játékpedagógia, didaktika, általános lélektan, szociálpszichológia, fejlődéspszichológia) ahogy a pontkalkulátort töltögettem az utóbbi többletpontot is ad elvileg - bár e nélkül is 370+ pontom van. Egy elsőéves órarendet találtam az egyetem weboldalán, az egyik nap kicsit húzós, de, ha minden igaz csak az anatómia okozna nagyobb fejtörést, a többi egész elviselhető. Ehhez kapcsolódik a harmadik kérdésem.


4. Kérdés: Mennyire magasak az elvárások? Így, hogy minimálisan belekóstoltam a szakmába pár tantárgy lehet kicsit lazább?


Utolsó sorban pedig, ha nem szakad minden kötél nem szeretnék felköltözni Sopronba. Durva két és fél órát kellene utaznom, ha a pénteki, szombati levelezős órákra és a vizsgákra járnék csak be, de nem tudom mennyivel nehezebb így a szak.


5. Kérdés: Nehéz bekerülni az államilag finanszírozott levezőre? Levelezőn milyen nehéz ez a szak? Levelezőn hogyan működik a gyakorlat? Előfordulhat, hogy online is lesznek óráim?


A válaszokat előre is köszönöm szépen! Minden SOE-s, és más tapasztalatot is szívesen fogadok! :)



2021. szept. 13. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Én harmad éves vagyok a SOE-n:)

Én nappalin vagyok, de lehet utolsó félévben átmegyek levelezőre.


Én úgy tudom egy kicsivel könyítettek a vizsgák. Tehàt pl. Pszichológia 130 kérdéséből elég 110-re válaszolni, kb. Így értsd.


Ugyanúgy kell tanulni a vizsgákra és ugyanazt, azonban nagyon barátságos, hogy alig van alkalom.


Én azt tapasztaltam, hogy aki pedes suliból jött nem befolyásolta az eredményét!


Az egyetemen mingyájan ügyesek vagyunk szerintem, mindenkinek meg vannak az erősségei, a gyengeségei, amit jobban szeret, amit esetleg kevésbé. Sokat tanulunk egymástól.


Jó a csapat, itt biztos nem fogsz magányos lenni.


A tanári kar is empatikus, támogató.


Az órák izgalmasak, persze nem mind, de összességében azok.


Az alkalmasságitól nem kell félni. Ha szeretnéd és írsz privátban szívesen meghallgatom az ének hangod, segítek is akár felkészülni egy két dallal, de biztos vagyok benne, hogy képes vagy rá. :)


Én sokáig levelezőre átakartam menni, hogy dolgozhassak, de azért maradtam nappalin, mert így több ötletet, tapasztalatot szereztem, illetve oviban még féltem elhelyezkedni.


Azonban nagy elöny, hogy már elsőévesként is találhatsz oviban munkát:)


Aki bátor megy és csinálja!:)


De nagyon más már a munka mint az egyetem, meg az a pár hét gyakszi, amíg ott vagyunk az oviban.


Sok sikert, ha kérdésed lesz még szólj csak.


Szerintem ha igazán akarod megtudod csinálni. Mingyájan megcsináljuk, nem tűnik úgy, hogy csúsznánk, nem is fogunk szerintem egyikőnk sem, pedig jo sokan vagyunk, tanárok célja sem ez. De persze megbuktatnak, ha látják tényleg nem készültél.


Lesznek nagyobb terjedelmű tananyagok, hogy mennyi idő alatt tudod ezt megtanulni ez egyéni!:)


Én ált. 2 hetet készültem vizsgák előtt. De volt hogy 5 napot, mert az első félévekben több vizsga volt.

Most meg mar kevesebb, több időm jut készülni.


Hajrá, sok sikert, váltsd valóra az álmod.


A SOE nagyon jó, kívánom, hogy tarts ki és járj ide te is.


Képes vagy az emeltre. Én kémiából emelteztem, ha arra képes voltam, te is képes leszel angolból:)

Bár nekem annó nem kellett még pont az emelt a bejutáshoz...


És amúgy én is később kezdtem a sulit, pont betöltöm a 24-et mire végzek.

2021. okt. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már tisztázódott bennem pár dolog. :) Nagyon rajta vagyok az ügyön, ha felmerül még bennem kérdés írok!
2021. okt. 15. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!