Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon érdemes továbbta...

Milyen szakon érdemes továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Az idén végeztem karosszérialakatos szakon szakmunkásképzőben, szín ötössel, megyek 2 éves érettségi felkészítőre.


Utána szeretnék mindenképp főiskolára vagy egyetemre menni, de nem tudom, hogy mire.


Ki hogyan döntött a felől, hogy melyik felsőoktatási intézménybe megy?



2021. máj. 4. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Azt Te tudhatod, hogy mi érdekel. Mondhatja itt bárki, hogy menjél jogra, ha nem érdekel az a szak.

Gondold végig, mivel foglalkoznál szívesen, mihez lenne kedved, nézd végig az egyetemeket és a szakokat.

Én is így tettem anno.

2021. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Ma már nincsenek főiskolák vagy egyetemek, mindegyiknek egyetem a neve.

Neked kell tudnod, hogy mi lennél szívesen. Pl én mindig is tudtam, hogy irodában nem akarok dolgozni, nem fogok 8-10 órát gép előtt ülni, de nagyon szívesen foglalkozom emberekkel. (Ezután sokat gondolkoztam, hogy gyerekekkel-idősekkel-vegyesen)

Felvi oldalán vannak szakleírások, ott még kicsit nézelődve megtudhatod, hogy mi tetszik.

Az se baj ha a végére 2 szak marad ami szimpatikus, mert jelentkezéskor beadhatsz többet, max pontszámaidon fog múlni, hogy hova vesznek fel.

2021. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Mi az, amit nagyon szeretnél 3-5-7 évig tanulni?

Melyik város szimpatikus?


Én ezeket a kérdéseket tettem fel magamnak.

2021. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha tetszett a karosszéria lakatosság, akkor menjél ennek megfelelő főiskolára v. egyetemre. Gépipari műszaki főiskola pl.
2021. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Legyél ugyanott tanár.
2021. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én technikumba jártam és ennek megfelelő egyetemen tanultam tovább a szakmát. Szerencsére én 14 évesen tudtam mit szeretnék tanulni.
2021. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!