OKJ vagy egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Frissen érettségizett diák vagyok és fogalmam sincs,hogy mit szeretnek dolgozni a jövőben,ezért arra a következtetésre jutottam,hogy halasztok egy évet és addig is gondolkodok a jövőmön és azon,hogy mit csinálnék szívesen.Felhívták a figyelmemet arra,hogy amíg otthon ülök megcsinálhatnék valami rövidem képzést,ami nem lenne hülyeség,mert arról is lenne papírom.Ahogy nézegettem a képzéseket elég sok mindent találtam,olyan szakokat is amiket sokkal rövidebb idő alatt is el lehet végezni mégis 4 éves egyetem van róluk.Az egyetemi diploma sokkal nagyobb előnyt nyújt egy jövőbeli munkahelyen?Ha egy képzést végzek és arról kapok diplomát akkor ugyanakkora lesz egy versenyvizsgán az esélyem,mint egy egyetemet végzőnek?

A válaszokat és a segítségeket előre is köszönöm!



2021. szept. 14. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Pl milyen szak/képzés az, aminél azt gondolod, hogy az OKJ ugyanaz, mint a 4 éves BSc képzés?


Eleve az egyik középfokú, a másik felsőfokú. Ha más különbséget nem is vélsz felfedezni mondjuk egy technikus meg egy mérnök között.

2021. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!