Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdinfó bsc-ről milyen...

Gazdinfó bsc-ről milyen "matekos" mesterre van esélyem menni?

Figyelt kérdés

Olyan szakot szeretnék, mesterre, aminél azért van bőven matek.


Gondolkodtam egy matek bsc-n is, de egyrészt nem akarok már alapszakot végezni, tanulni akarok, nem a szivatásokkal bajlódni. Másrészt 3 év nekem sok.


Mi jöhet szóba, ami ennek megfelel? Mérnökinfó, proginfó mester? Ezeken túl?


2021. szept. 14. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Alkalmazott matek :)
2021. szept. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztosítási és pénzügyi matematikus, alkalmazott matematikus, pénzügy, közgazdasági elemző.
2021. szept. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Jól gondolom, hogy itt azért már stabil, bsc szintű matek tudásnak lennie kellene?

2021. szept. 15. 11:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Én az alkmat tárgyainak felét bsc szabválként teljesítettem, könnyebbnek éreztem, mint az alapszakos matekot. Mondjuk én elméletből mindig is jobb voltam minden téren. Az alkmat nagy része nem számolás, hanem inkább egy filozofikusabb, elméletibb vonal. Tételeket kellett bizonyítani, algoritmusokról volt sok szó, ilyesmi.
2021. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az alkmat mester egyébként hasznos lenne? Az IT vonalon akarok dolgozni, leginkább adattudomány, programozás, adatelemzés. Azt olvastam, hogy ilyenkor a matek a leghasznosabb.
2021. szept. 15. 12:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Munkakörtől függ. Ha data science vagy hasonló területre mennél, ott jól jön a mélyebb tudás. :)
2021. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elméleti matek tudás kellene, vagy "gyakorlati" (számolások) ?
2021. szept. 15. 12:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Is-is, talán inkább az elmélet. Értened kell, hogy mit miért alkalmazol. Én főleg statisztikával/valszámmal dolgozok, vagyis annak a tárgynak az anyagát használom, de szinte csak az elméletet. Meg annyi, hogy a képleteket tudom értelmezni, ha rákeresek, mert fejből én is csak azt tudom a legtöbbről, hogy mire jó. Nem számolok papíron, kézzel, de értenem kell, hogy miért írom a kódba épp azt, amit. Még egy olyan nyelvben is, mint pl a Python, ahol vannak kész könyvtárak és nem kell mindent favágó módszerrel megírni, érdemes tudni, hogy x jellegű adatokon y célra miért a z függvényt alkalmazod és mit is csinál az az adatokkal. Mert ha elszaródna valami, az kapásból lehet azért, mert valamit rosszul írtál meg és azért is, mert valamiről tévesen hitted azt, hogy azt éred el vele, amit szeretnél.


Olyan miatt ne aggódj, hogy például nem tudsz integrálni profin. Én sem. Soha nem is tudtam, azóta sem volt rá szükségem, hogy szemforgatva megadták az aláírást analízisből. :D

2021. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as és kedves kérdező: én is gazdinfóról szeretnék ilyen irányba tovább evezni, még csak most fogok végezni, de nem tudom, hogy van-e esély rá egy ilyen alapszakos diplomával? Mit kérnek egy junior állásnál? Muszáj valamit még rátenni, vagy elég, ha itthon tanulom meg amit kell statból meg matekból?
2021. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!